Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár tanulás itthon a nulláról?

Gitár tanulás itthon a nulláról?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni a saját magam szórakoztatására, tehát tanár nélkül, és teljesen a nulláról.

Milyen gitárt tudnátok hozzá ajánlani esetleg?

Csak akusztikus érdekel, illetve hogy lehetséges lenne-e ez?


2012. szept. 20. 19:45
 1/10 Mathew555 válasza:

Persze, lehetséges... én is igy tanultam...

Ha csak akusztikus érdekel, akkor szerintem fémhurost vegyél - hátránya, hogy vágja az ujjad, de jóval szebb hangja van, mint a nylon hurosnak...

El kell menni zeneboltba, és kiprobálni pár fajtát, melyik ül a kezedben, jo a fogasa, szép a hangja,... ezt élőben a legjobb. Konkrét márkát nem mondanék, minden a pénztárcádtól függ :)

2012. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért kérlek ajánlj valamit, ami szerinted jó lenne.

Árban olyan max 20e Ft-ig kéne gondolkozni táskával mindennel együtt

Én nylon húrosat találtam eddig, ami árban is jó és mások szerint jó is lenne.

Konkrétan erről van szó: [link]

2012. szept. 20. 20:01
 3/10 anonim válasza:

nylon húrost azt kb 1 óra gyakorlás után hangolni kell, ez a változó időjárás is gyorsan elhangolja. Fémhúros az jóval tovább tartja magát és szebben is szól + ha nem fogod le tökéletesen akkor se ad rossz hangot.


Kezdőként fémhúros jobb lenne. Olyan 30.000-ért már kapni jókat ( de az csak gitár ) viszont hidd, el az kelleni fog.

2012. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mathew555 válasza:

Nem nagyon ismerem a márkákat, nekem egy Pasadena D111-em van, királyul szól... viszont majdnem 40e...

Olcsobban nem tudom, mit lenne érdemes, én nylon-t nem vennék, gyengébb a hangja, mivel muanyag, nem fém, szoval olyan lágyabb, a fémhurosé még erőteljesebb, keményebb - ez nekem jobban bejön, de stilustol függ... Nagyon én se értek a gityókhoz, szóval rád bizom, nem akarlak befolyásolni egy találomra kiválasztott gityóval. De mint mondtam, el kell menni és ki kell próbálni, lehetőleg egy zenész társaddal, aki ért hozzá, de füled neked is van, hallod hogy szól :) meg érzed, ül e a kezedben,... Többet nem tudok segiteni, bocsi

2012. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Felejtsétek azokat el.:)

Nincs keret olyanra, max amit még láttam 16e Ft-ért fémhúrosat, olyat, de drágábbat biztosan nem!

2012. szept. 20. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor gyűjts még. 1-2 hónap várás sok évnyi szenvedéstől menthet meg.
2012. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, egy gitár nem olcsó mulatság... Ha veszel, akkor jót vegyél, úgyhogy gyűjts még.
2012. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mathew555 válasza:

jaja, nem éri meg selejtet venni, mert hiába tudsz gitározni, ha sz@rul szól a gityó... és nem sok tudással fémhuron rohadt szépen játszol :)

Nézz szét használt gityók közt, ha esetleg nincs rá zsé...

Rosszabbul jársz, ha veszel jo áron egy selejtet, hidd el, a gitároknál tényleg ugy van, hogy minél drágább, annál jobb cucc

2012. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
van megoldás szerintem keress használtan ennyi pénzért valami akusztikus gitárt, úgy megvan a kompromisszum
2012. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
am nekem egy hohnerem van, ez volt az első gitárom, és a tanárom azt mondta, hogy jó kis hangszer, én is elégedett vagyok vele 20E forint fölött lehetett egy hangyányival
2012. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!