Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnek angolul...

Hogyan tanulhatnek angolul itthon a vakacioban?

Figyelt kérdés

Kozepszinten allok es szeretnek angolt tanulni a vakacioba.

A kovetkezo dolgokra gondoltam:

- angol film nezes angol felirattal

- zenehalgatas felirattal

- angol cikkek, hirek stb olvasasa

(itt az idegen szavak kikeresese)

- letudnek tolteni kulonbozo angolos dolgokat, munakfuzeteket, meg kul. konyveket tanulashoz

- es gondoltam meg weboldalakra ahol vannak gyakorlatok, videok, szovegek, nyevltan, szokincses dolgok stb.


Es itt kellene a segitseg hogy tudnatok-e ajanlani weboldalakat, vagy konyveket, munkafuzeteket barmit, illetve milyen modok vannak meg a tanulasra, mit tudnak meg csinalni?



2012. jún. 27. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A film az jó, itt leírtam, mit gondolok erről, és mit csinálok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Híreket én nem nagyon szerettem olvasni, nem érdekel különösebben így meg nehéz kellő energiát beletenni.

De ha benne megvan az érdeklődés, és nem érzed tehernek, hogy jajj ma is el kell olvasni 2 cikket, hogy meg legyen a kvóta, akkor persze jó.


Amit csinálhatsz helyette, hogy beszerzel valami könyvet, szerintem különösen az a jó, amit már olvastál magyarul. És/vagy nagyon érdekel.



Én ezek mellett a leggyakoribb 3000 angol szóból tanultam szavakat. Arra is van módszerem, de most nem akarlak untatni vele.

Ez arra jó, hogy ugyanezek a szavak szembe fognak jönni a filmekben, meg olvasásnál, és érzed, hogy tényleg van értelme ennek az egésznek.


Ha még nincs meg a nyelvvizsgád, csak arra készült, akkor szerintem hasznos betömködni a szókincsben lévő lyukakat ezzel a könyvvel.


Ha már letetted a nyelvvizsgát, akkor se árt tudni a gyakori szavakat, amik eddig valahogy kimaradtak. De nyelvvizsga előtt hasznosabb ezt megtenni, utána már kb mindegy, előbb-utóbb csak rádragadnak valahol.


Nekem ilyen gyakorló weboldalak annyira nem jöttek be, a munkafüzetek töltögetését egyenesen időpazarlásnak tartom.


[link]

"4. Megoldasz egy rakás nyelvtani feladatot, amit interneten találtál, vagy épp egy újonnan beszerzett, kellemesen papírszagú gyakorlókönyvben garázdálkodsz.


Miért Placebo?"


Szóval én is azon a véleményen vagyok (nem egyedül), hogy ez sehová nem vezet.



Ha nyelvvizsga előtt vagy, akkor talán az www.5percangol.hu/ -ra. Általában az ilyen oldalak kezdő szintű anyagokat szolgáltatnak csak. De itt szerintem elég jó szövegek vannak (sokszor) felolvasással együtt is, amit fejlesztheted a hallott szöveg értésedet.


Röviden ennyi, de ha konkrétabb kérdésed van, keress nyugodtan privátban.

2012. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja igen, ha nyelvvizsgára készülsz, akkor az adott nyelvvizsga felkészítő könyveiből gyakorolj (onnan oldj meg feladatokat), ha kell kereshetsz nagyon hasonló további feladatokat a neten. De annak, hogy csak úgy feladatokat oldogass, hogy majd lesz valami haszna, én nem látom értelmét.
2012. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

VÁlaszoló és mi a leggyakoribb 3000 angol szó? :D


Mert én is átböngészném :)

2012. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!