Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Üdv! Most tanulok gitározni...

Üdv! Most tanulok gitározni (otthon önképzőben) és nem tudom lefogni a kvinteket csak nagy gyötrődés után + akkor sem szól teljesen jól. Van valamilyen gyakorlat amivel tudnék segiteni magamon?

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 13:43
 1/7 Mathew555 válasza:
Ha akusztikusod van, ne próbálkozz a kvintekkel, maradj a sima akkordoknál... Ha muszáj használnod őket, akkor gyakorolj, idővel menni fog, minden a gyakorláson múlik, meg hogy mennyire érdekel / mennyire szánsz rá időt
2012. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem tudod lefogni? A kvinteket talán a legkönnyebb lefogni, mi az, ami nem megy?

Mi az, ami nem szól jól rajta?

Milyen gitáron próbálod?

2012. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akusztikuson (cort) próbálom és nem érem el az ujjaimmal azért nem szól jól mert hogy is mondjam "berezeg" nem lehet jól elmondani olyan mintha magát a húrt fognám le rosszul (sztem rosszul is fogom le)
2012. szept. 22. 20:11
 4/7 Mathew555 válasza:

akusztikuson maradj a sima akkordoknál, vagy nyomd le erősebben a hurt... de ha nem éred el rendesen, akkor felesleges vele próbálkozni...

Egy ilyen kvintről beszélsz amugy? :

-

-

-

5

5

3

2012. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akusztikuson nem sok értelme a kvinteknek, legfeljebb gyakorlásnak. De nem fog jól szólni, az torzítós gitározáshoz van.

Ha nem éred el, akkor feltehetően kicsi a kezed, de az izületek lazulnak. Vannak erre megfelelő gyakorlatok, fáj eleinte, de sokat lehet vele javítani ezen.

2012. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem értem miért írjátok ezeket, elég alap dolog a kvintfogás, akusztikuson is számtalan módon fel lehet használni


úgy tudsz gyakorolni hogy tágítod az ujjaid kromatikus gyakorlatokkal, ez úgy néz ki hogy a legelső fekvésbe megpróbálod minden ujjad egy bund fölé helyezni és szépen végigballagsz rajtuk húrról húrra, legvastagabb húrtól a legvékonyabbig aztán vissza 1.bund 2.3.4.


de ha nagyon nehéz kezdheted ezt magasabb fekvésbe is, ott nem kell akkorát nyúlni, vagy tanulhatsz egyből skálákkal is, az másban is fejleszt


én a barrés akkordokkal szenvedtem meglepően sokat :D

2012. szept. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi igen olyan kvintrol beszeltem de akkor elkezdem a kromatikus ujjgyakorlatokat
2012. szept. 23. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!