Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 100 emberből hánynak sikerülne...

100 emberből hánynak sikerülne elsajátítani ilyen szinten (video) a gitározást, gyors tempójú skálázást?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=U58LPw4Dpe4


ha mondjuk összeállítanánk csak úgy 100 olyan embert aki él hal a gitározásért és nagyjából egy stílusban mozognak és diktálnánk hogy mit gyakoroljanak napi hány órában, mire az egyiknek sikerülne ilyen szintre jutnia


akkor vajon a többi 99nek is sikerülne, vagy csak még párnak aki "tehetséges"?


ha csak a gyors tempót vesszük gitártudásnak?



2012. szept. 30. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak gyakorlás kérdése, bárki meg tudja tanulni.
2012. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a gyorsaság egy elég kicsi, és messze nem a legfontosabb tényezője a gitártudásnak. Ha te ezalapján nézed, hogy ki a jó gitáros, akkor te sem értesz hozzá :D
2012. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért az túlzás, hogy "bárki meg tudja tanulni", mert a rengeteg gyakorlás mellett azért kell tehetség is.
2012. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem, nem csak a gyorsaságból áll a gitározás erre én is rájöttem, nem is ez volt a kérdés...de tudni kell egy bizonyos tempóba gitározni ahhoz, hogy gitárosnak mondhassuk magunkat, de ez más kérdés


szerintem is túlzás az, hogy bárki aki eleget gyakorol meg tudja tanulni..vagy csupán az a titka, hogy mennyire kitartóak az emberek??

2012. szept. 30. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy milyen gyorsan mozgatod az ujjaidat a húrokon, alapvetőe technikai kérdés és az izmok, inak, idegek összhangja kell hozzá, ez pedig egyszerűen megfelelő edzéssel fokozható. Ez éppen olyan, mint bármi mondjuk sportban, mindenkinek vannak izmai, de nem lehet mindenki atléta vagy úszóbajnok.

Nyilván vannak, akiknek a testi adottságai jobban, másoké kevésbé alkalmasak ezekre a mozgásokra. Ugyanakkor az emberi test elég jól alakítható rendszeres edzéssel.


A gitáros szóhoz szerintem nem tartozik semmiféle gyorsasági követelmény, simán el tudok képzelni olyan jó zenét, amiben soha nem játszanak baromi gyors futamokat és ettől még jó lehet. Sokkal fontosabb, hogy a hangokat pontosan, jó dinamikával és egyedi frazírozással szólaltassák meg.

2012. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bárki eltudja játszani csak gyakorlás nem kell hozzá tehetség . ez baromság elszántság magabiztosság kitartás gyakorlás és tapasztalat ez a 5 dolog kell a gitárhoz . sok olyan embert láttam már akiről azthittem nem fog soha életébe eljátszani egy metallica one számot full kezdő volt a gyerek és 2nap se kellet hozzá eljátszotta. nagyot néztem annyit mondok volt kitartása :)
2012. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!