Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Ezt is meglehet...

Gitárosok! Ezt is meglehet tanulni otthon, tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról lenne szó, hogy hobbi szinten gitározgatok úgy 2 éve. Nirvana örült vagyok, úgyhogy főként ezeket tanultam meg. Minden nap a kezembe veszem, de újakat nem igen tanultam mostanság. Tisztában vagyok vele, hogy ezek a legkönnyebb dalok talán az egész világon, úgyhogy nem nagy dolog őket megtanulni. Nagyon tetszenek viszont azok a dalok, amiket több ujjal kell elpengetni, valahogy szebb hangzása van (szerintem). Ezzel csak az a baj, hogy nekem elég bonyolultnak tűnik. Sokkal nehezebb, mint a normál pengetés? Tudnátok valamit tippet adni, vagy esetleg egy videót, amiben elmagyarázzák? Valami magyar leírás jól jönne. Pl. Ez a szám nagyon tetszik: http://www.youtube.com/watch?v=_iE9D1CtySI

Vagy felejtsem el?



2012. okt. 17. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze tanárral gyorsabban halad az ember, de magadtól is meg tudsz tanulni. Nagyon-nagyon sokat kell gyakorolni, szisztematikusan végigvenni minden az alapoktól, akkor is, ha sokszor unalmas ez a folyamat. Én magamtól tanultam. Mondjuk én már előtte zongoráztam, tehát gitárnál nem az volt a lényeg, hogy mit kell játszani, hanem az, hogy hogyan.
2012. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha fiatal vagy, akkor menj zenesuliba, ott ilyet tanítanak, klasszkus zenét. ez a darab nem nehéz, de (kövezettek meg ha nem így van), szerintem magadtól sok olyan dolgot nem vennél észre, ami van pedig. szólamvezetés, artikulálás, a korstílus jegyeinek megvalósítása, ezek olyan dolgok, amiket képzett tanár meg tud jól tanítani, ezért is tanítják a komolyzenét egyetemi szinten is, mert ez más, mint például a nirvana.

Egyébként ha találsz hozzá kottát, és ezt sokat hallgatod, és megpróbálod ugyanúgy eljátszani, sikerülhet, ráadásul nem is annyira nehéz, saját szórakoztatásodra megtanulhatod, de képzett zeneértő emberek úgyis bele fognak kötni :D (igazából ebben a videóban is találtam egy -két olyan dolgot, amit én biztos nem úgy csináltam volna, de (sok más mellett) ez a szép a komolyzenében, mindneki beleviheti a saját elképzeléseit, ötleteit, és érzéseit.


Kérdésedre válaszolva, meg tudod tanulni, de ha érdekel ez a fajta zene, amivel tényleg sokkal több érzést lehet kifejezni mint mondjuk bármelyik Nirvana dal eljátszásával, akkor ajánlom a zeneiskolát, nagyon jót tesz, és élvezni fogod:)

2012. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A linkelt számot elég egyszerü megtanulni szerintem. Az tény, hogy tanárral gyorsabban megy, de a gitár alapvetően egy könnyü hangszer, kb. magadtól is megtanulhatsz mindent, csak több időbe telik, amig rájössz a trükkökre.


Általában meg a gitározásról jó tudni, hogy a legnagyobb gitárosok mind autodidakta módon tanultak, alig találsz olyat, akinek valami fogalma volt az ilyesmikről, hogy kottaolvasás, meg zeneelmélet, meg skálák, meg ilyesmik.. :D Igy kapásból talán csak Randy Rhoads-ot tudnám mondani, de Hendrix, Van Halen, Blackmore, Malmsteen, Slash, ezek életükben nem jártak tanárnál, és még rengeteg ilyen van :)

2012. okt. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Slash járt tanárhoz, leírja a saját könyvében. Igaz, nem sokáig, de a legelső időkben az alapokat ott tanulta és épp a tanár inspirálta.

Ettől függetelenül valóban meg lehet tanulni tanár nélkül is, de ez elég egyéni.

Ha valaki kifejezetten tehetséges és jó érzéke van hozzá, menni fog, de ha csak átlagos, akkor nehezebb lesz.

2012. okt. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én saját szórakoztatásomra, autodidakta módon tanulok. Van, hogy nem mennek dolgok, olyankor elmegyek egy tanárhoz, akiről biztos vagyok, hogy vérprofi abban, amit le szeretnék játszani. A múltkor az zavart, hogy nem bírtam megtanulni évekig(!) tremolózni tisztességesen. Elmentem egy flamenkóshoz, az rábökött arra, hogy mit csinálok rosszul. Sík hülyének érezve magam hazamentem és fogcsikorgatva (tényleg olyan érzés, mintha tök nulláról újrakezdenél gitározni tanulni) próbálkoztam és láss csodát, ma már (ha be vagyok rendesen melegedve) lazán és stabilan megy a tremoló.

Amit ki akarok hozni, hogy egyedül tanulva felszedsz egy csomó rossz beidegződést, amit később sokkal nehezebb kikalapálni, mintha már a kezdetektől jól tanulnád meg a dolgokat. Keveseknek, csak tényleg a legtehetségesebbeknek adatik meg, hogy mindent az elejétől jól csinálnak.

2012. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen hülyeség már ez, hogy "jól" csinálni?

Itt nem épületeket tervezel, amit ha nem pont az előírásoknak megfelelően csinálsz, akkor összedől..

Pont ez az, ami kiöli a kísérletező szellemet az emberből, ha belesulykolják, hogy ezt így meg úgy KELL csinálni..

2012. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mert vannak szabályok. előbb meg kell tanulni mindet, hogy később felrúgja az ember, és valami újat alkosson. én nem a kísérletezésre gondoltam, hanem például sok ember leszarja a szólamvezetést, mondván, hogy úgyis jól szól, viszont vannak képzettek zenészek, vagy "tapasztaltabb zenekedvelők" akinek bántja a fülét, ha nem jól vannak vezetve a szólamok
2012. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindennek megvan a technikája, bár többféle is lehet.

Vannak technikák, amik nem jönnek általában természetes ötletként vagy felismerésként, hanem hosszabb folyamat és próbálgatás eredményei. Ha ezeket valaki megmutatja, megspórolhat vele a tanulónak időt és fáradtságot, meg rossz beidegződéseket.

Ez nem a kísérletező hajlam elfojtásáról szól, csak arról, hogy lehet valamit optimálisan csinálni meg úgy is, aminek az eredménye hasonló, csak éppen nehezebben használható.

Kéztartás, stb.


Ha olyan magától értetődő és könnyű lenne jól gitározni mindenki számára, akkor lenne sokmillió Hendrix, meg Slash, meg Guhrie Govan meg Pat Metheny mittudomén.

2012. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most miért kellett belémkötni? :-) A saját példámat hoztam fel, hogy spórolhattam volna éveket azzal, ha találok rögtön valakit, aki megmutatja hogyan kell eljátszani dolgokat, amikre magamtól valószínű, hogy soha nem jöttem volna rá. Nem kísérleteztem volna ki, mert halvány gőzöm nem lett volna, hogyan kell.


Témára vissza, a belinkelt darab tényleg nem tartozik a legnehezebbek közé és kotta+hallás után viszonylag könnyen megtanulható, szerintem ugorj neki bátran, aztán ha elakadsz, jöhet a tanár. Gyakorolj sokat és metronómmal. Aztán ha jobban megy vedd fel, hogy ellenőrizd amit játszol. Sok sikert és jó szórakozást!

2012. okt. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!