Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Meg lehet tanulni otthon,...

Meg lehet tanulni otthon, tanár nélkül hárfázni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire nehéz hárfán játszani de én szintetizátoron meg gitáron tudok játszani és nem volt tanár mellettem.Több ismerősömnek se volt szüksége tanárra ahhoz hogy megtanuljon hangszeren játszani és most már kisebb lagzikra,rendezvényekre,kocsmákba járnak fellépni.

Persze a hárfa az más nem nagyon ismerem a hangszert csak példát hoztam fel hogy tanár nélkül is meglehet tanulni hangszeren játszani.

2011. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, ha nagyon elszánt vagy. Csak el ne veszítsd közben a lelkesedésed. Én így jártam a szintetizátorral m ég jó, hogy nem vettünk zongorát -, néhány hétig-hónapig amikor kedvem volt próbálkoztam kottákkal, aztán mikor meguntam abbahagytam.
2011. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 4 évig tanultam hegedülni,-ezelőtt 30 évvel- kb. 6 éve vettem elő újra a hangszert. 1 éve foglalkoztat a gondolat, hogy ki kellene próbálni a hárfát.Mivel már elmúltam 40 éves, gondolom, ciki lenne zeneiskolába járni, ezért fontolgatom az autodidakta tanulást.
2011. okt. 6. 07:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hárfa technikásabb hangszer, tudni kell a pedálokat kezelni rajta, nem mindegy, hogy hogyan pengeted, szimfonikus zenekarunkban látom eleget, hogy a hárfások mennyit kell, hogy gyakoroljanak. Szóval az autodidakta tanulás nincs kizárva, de javaslom, hogy keress tanárt.
2011. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy nehéz lenne csak úgy, itthon megtanulni. Annál komolyabb hangszer a hárfa. Nem akarom a szintetizátoros-lakodalmas zenélést lebecsmérelni, de azt gondolom, hogy nem is lehet összehasonlítani a két hangszert, egészen más színvonal.
2011. okt. 11. 20:13
 6/6 Myra Gergely válasza:
Szerintem az alapokat mindenképpen tanárral sajátítsd el.Én nagyon rövid (két év) ideig hárfáztam, de már az első pár óránál volt, olyan dolog amit nem gondoltam volna. Másrészt egyáltalán nem ciki 40 évesen elkezdeni hárfázni, főleg akkor nem ha komolyan gondolod! :)
2017. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!