Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi alapján lehet kiválasztani...

Mi alapján lehet kiválasztani egy jó akusztikus gitárt? Mikre kell figyelni? Mennyibe kerül ez minimum?

Figyelt kérdés

Azt tervezem, hogy karácsonyra meglepem magamat eggyel, de nem tudom, hogy mitől jó egy gitár (sosem gitároztam, de 7 éve zongorázom), és ezért kéne egy kis segítség, elvégre nem szeretnék rossz minőségűt venni. Esetleg ha valamilyen márkát mondanátok, annak is örülnék. + Ha tudjátok, hogy hol lehet minnél gazdaságosabb áron beszerezni egy olyat, akkor esetleg a hely címétől is boldog lennék. (Lehetőleg mondjuk Fehérvár és Pest-, esetleg Veszprém környéki boltot keresnék.

Előre is köszi. :)



2012. okt. 27. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elsősorban az alkalmazott fák adják a gitár minőségét.

A fenyőfa nem a legjobb.

A húrpadnak mindenképpen jó keményfából kell lennie.

A mechanika, a húrfeszítők is fontosak.

Több gitárkészítő módszer van, amik elsősorban az arányokban és a belső merevítésben térnek el.

Muszty Dobay nak van a neten magyar gitárismertetője, guglizz rá

Ha profi vagy, némi szelíd dobolással képet kaphatsz a gitár képességeiről.

Behangolt gitárnál az oktáv lenyomásával megismerheted, nem hamis e.

A gitárnak zengenie kell, de néhány gyártú nem kezeli rendesen a fát, egy héttel előtte még madár fészkelt rajta. Ez aztán vetemedik, a hangja, ha van neki egyáltalán hamar elszáll.

Pénz kérdése is. /általában, de néha lehet jót kifogni olcsón/

Én gyakran járok Németországba és szoktam ott gitárt venni, mert az alsó kategória olcsó, amit a kereskedőink megvesznek és méregdrágán adják nálunk.

Nézd ezt meg:

[link]

Németországban nem volt drága a szállítás, talán Mo.-ra sem vészes.

A márkás biztosabb...

2012. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
fenyő miért nem jó? múltkor próbáltam egy másfélmilliós gitárt, fenyő volt :D
2012. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
mármint a fedlap.
2012. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Fedlapnak szokták a fenyőt. Persze a drágák spéci fenyők, valami sitka nevű németül, nem egyszerű luc.

Én a cédrust jobban kedvelem, de jó a juhar is.

A kemény és félkemény fák adják az igazi minőséget.

Paliszander, Mahagoni, ébenfa, valamilyen dió, csak németül megy. Wallnus

A húrpadnak ébenfa, a kávának mondjuk mahagóni, ha szereted a színét.

A thomann lapon jó az ibanez g100 nt például, az már minőség és a hangja is szép, egyszer már volt nekem, de elajándékoztam.

Most egy ramirez r1 -re hajtok.

2012. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Van otthon egy yamaha 12 húrosom, aminek 2-3 év alatt kikoptak a bundjai, igaz nyúztam eleget.

Most is kint vagyok és mivel nincs gitárom, le le járok egy kicsit kóstolgatni őket a boltokban.

Ott láttam a Ramirezt, 700 ra le volt értékelve.

Olyan hangja volt, hogy eldobtam az agyvelőm.

Fél órát nyomultam rajta és teljesen beleszerettem. A végén már mindenki tátott szájjal bámult rám, mert olyanokat is simán lehoztam rajta, amit máskor sokat gyakorolok. Sokaltam rá a 700 eut, aztán láttam a neten, hogy egy ezres az ára, de mire visszamentem, már elvitték. Pedig előtte több mint egy éve ott porosodott.

Mindegy, most már, nekem akkor is kell egy olyan, de már ráér. Addig nézelődök, hátha találok olcsóbbat, amibe megint beleszeretek...

2012. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hja a Ramirez az király lehet.

Az r1 a legolcsóbb, láttam 8 ezer euroért is van.

Tényleg annyira jó?

Mennyi a szállítás?

Hogyan kell keresni a Thoman weblpján?

2012. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én mindenkitől azt hallom, hogy Ramirezt akkor érdemes venni, ha 1milliód van rá. még olyat is olvastam (amit később aztán hallottam mástól is), hogy az olcsóbb Ramirezeket a Raimundo gyártja le, csak Ramirezék felcímkézik. bár az R1et énis kipróbáltam, az engem is nagyon megfogott, de például drágább modellekből az AE, meg talán a 4NE amiken játszottam, egyik sem volt az igazi.. nyilván nagyon jó gitárok, de annyiért meg már sokkal jobbat lehetett kapni.
2012. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mondom, gyönyörű hangja volt.

Cédrus fedlap, afrikai mahagóni és a húrpad ébenfa.

Nagyon szépen megmunkált, hibátlan a kinézete is, csak hát nem olcsó.

Vettem itt 100 eu ért tromos gitárt, kis erősítővel. Otthon csak a gitár, ugyan ez volt 70 rugi.

50, 100, max 300 eu ért már vettem párszor, néha a nevenincs jobb volt mint a márkás, de ilyen klasszis hangszerem még sosem volt.

Hersteller - gyártó, preisbereich - ár, Decke - fedlap stb... és alul ráböksz a Produkte anzeigen nyilára.

A szállítás 25 eu Németországban.

Mivel ez a Thomann lapja, az ő gitárjai itt mindig olcsóbbak, az üzletekben ezek drágábbak, mint a 25 eu. sokszor 100 fölött is több. De hát annyi féle gyártó van, nem lehet teljesen követni.

Azért az a legjobb, ha személyesen választod ki, mert hátha Neked is bejön valamelyik hangja.

2012. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A fenyő az egyik leggyakrabban használ és igen jó hangot biztosító fedlap, elég sokféle változata van.

A sitka nem német szó. Eredetileg az alaszkai Sitka szigetekről kapta a nevét, tehát amerikai őslakos szóból ered és általában az észak-amerikai (nagyon észak) fenyőket hívják így.

Ezen túl még a leggyakrabban használt az Adirondack és az Engelmann.

2012. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja, igen volt egy Ruben arsz -em, azt használtan vettem féláron, az kitűnő volt. 10 éve elkunyerálta a bátyám, hogy a lányainak kellene, de azóta is a falon lóg náluk, én meg sokkal gyengébb gitárokat nyüstölök...
2012. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!