Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Stúdióprogramokban az énekhang...

Stúdióprogramokban az énekhangot mivel lehet effektezni?

Figyelt kérdés
Tehát ilyenekre gondolok hogy kórus effekt, vagy hogy kicsit visszhangozzon (reverb?). Ezeket Cubase 5-ben hol állítom be, vagy külön progi kell hozzá?

2012. nov. 3. 11:39
 1/2 anonim válasza:
Használj reverb-et az jó a visszhangra, de állítsd be, tekergesd amég ugy nem érzed, hogy na most az igazi... Kórus effektet csak vokálnál ajánlanék, főszólamnál használj egy kis delayt, de azt is óvatosan... ezeket mind ha cubase-n belűl állítod be utólag, akkor bármikor változtathatod, elvileg a keverő felületen lehet állítani. Régen használtam Logicot, akkor még másféle volt... Kb ugyan az mint a Logic. De mindenképpen egy kis reverb, egy kis delay (ez nem mindig kell), és EQ. Ha az S- betűket kihallod, sípol stb, akkor DESSER nevű effekt, és ott tekergesd. Használ Compressort is, és persze limitert, de utóbbinál az a baj, hogy csak tömörít ami nem mindig a legjobb, így azt csak a legvégső esetekben. Ha kérdésed van írj nekem, és szívesen válaszolok... s.florian22@gmail.com
2013. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bocsánat a 3-4 sorba: "régen használtam CUBASE-t." :D

Elírtam :D

2013. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!