Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lassan két éve gitározok,...

Lassan két éve gitározok, eddig jól haladok?

Figyelt kérdés
Tavaly Március környékén vettem egy gitárt, mert meg akartam tanulni gitározni. Először az alapokat tanultam meg, gitártartás, pengetés, akkord fogás. Megtanultam mik a barrék, kvintek. Már a skálákkal is elkezdtem ismerkedni, valamint elsajátítottam a hummer-on, pull of, bend, technikákat. Sweet child o mine szólóját el tudom játszani addig a részig amíg be nem gyorsul. Ti hol tartottatok ennyi idő után? Mikor éreztétek úgy hogy már tényleg tudtok gitározni? Én úgy érzem elég szerencsétlen vagyok és nincs hozzá sok érzékem, bár mások azt mondják nagyon ügyes vagyok.

2012. nov. 7. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az irány jó, de az, hogy ezeket leírtad semmit nem jelent.

Mondhatja azt Roger Waters, meg Vér Pistike is, hogy tud nyújtani, az még két teljesen más dolgot jelent...

2012. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól haladsz, de SZERINTEM kicsit lassabban az átlagnál. Ez nem biztos, hogy így van, csupán az én véleményem! A Sweet Child O Mine szólóját pedig, és nem csak azt érdemes metronómra gyakorolni. Először csak szép lassan, úgy hogy végig menjen, majd fokozatosan egyre gyorsabbra lehet állítani.
2012. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Racz Mario ***** válasza:

-Elore is bocs az ekezetek miatt !!!!

Nekem akkor volt sikerelmenyem, amikor eloszor(bar lassu tempoban) elnyomtam az elso szolom... Tabokbol jatszol vagy kottabol ? Amugy mindenkinel van egy pont ahol konnyebb lenne feladni, de ki kell tartani. En azt javaslom, hogy tanulj meg lassan 1,vagy 2 egyszeru szamot, a sikerelmeny miatt, ugy hogy azt barmennyi ember elott el tudd jatszani(egyszeru szamra gondolok..keress gitar tabokat google-n), hatha ez a sikerelmeny lenduleted ad. Nekem be valt ! Aztan pedig folytasd a tanulast.. nezz videokat es az is segit, ha olyan zenek videoit nezed,(pl. koncertek), amelyeken jol latni a gitaros(-ok) munkassagat.

2012. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sok számot szoktam játszani nagyobb közönség előtt akusztikuson, mikor haverral gitározgatunk.
2012. nov. 8. 22:42
 5/6 anonim ***** válasza:
ez így hülye kérdés, az sem mérvadó hogy ki mit mond, (mármint ha ismerősök, vagy személyesen nem akarnak megsérteni), akkor tudnánk bármit mondani, ha tennél fel videót.
2012. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát én 6 éve klasszikusgitározom és 3 éve játszom elektromoson..írtam 4 klasszikusgitár dalt(a dallam a basszus és a kíséret egy gitáron) rengeteg "backingtrackat" többféle stílusban..még mindig úgy érzemnem tudok gitározni!
2012. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!