Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha valami rosszul rögzült be...

Ha valami rosszul rögzült be azt ki lehet egyáltalán javítani (gitár)?

Figyelt kérdés

már 5-6 éve gityózok, 1 éve komolyan

és korábban néhány számot megtanultam sz.rul

most meg gyakorlom őket lassú tempóba, pontosan, de valahogy nem akarnak javulni, vagy csak nagyon lassan, de ha visszatérek rájuk egy hát múlva megin olyanok mint amik voltak


ha meg egy új számba kezdek, azt sokkal hamarabban betanulom, mint amennyi időt a régi szám újratanulásával töltenék


??



2012. nov. 15. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudnál konkrét példát mondani, ami rosszul rögzült be? Szólóról van szó, esetleg pengetési technika?
2012. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, hogy ki lehet javítani, csak eléggé nehezen, mert egy ami már berögzült azokat a dolgokat csinálod újra, meg újra. Sok időbe telik, mire sikerülni fog, de kitartás:) én is így voltam. nekem fél év kellett, mire a rossz dolgok eltűntek
2012. nov. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
....ezért mondtuk mi, hogy kell egy tanár a gitározáshoz!
2012. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szép lassan alapjaiba kell újratanulni, hogy ne érzésből játszd amit már tudsz rosszul, hanem az agyad dolgoztasd rá, a helyesre
2012. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jártam tanárhoz, de sajna nem a legjobb volt, sztem a pénzért tanított így utólag visszagondolva


persze persze, msot már erőltetem rendesen az agyamat


pl nem tudok gyorsan alternate pickingezni, vagyis tremoló pickingezni, csak úgy ha egy hangot pengetek


sweep pickingnek nem rég álltam neki, jó lassan is csinálom, de meg nem akar gyorsulni (pontosodni)


ja de még mindig meg van az a hülye szokásom,hogy nekiállok egy számnak jó lassan, aztán ugye fél délutánt azzal töltöm hogy bazi lassan játszom, másnap 1 hét múlva meg már duplatempóba, és ezzel megin elcseszem az egész technikám


áááhhh hihetetlen idegesítő ez az egész, nem adom fel, de olyan idiótának érzem magam, mikor ráébredek hogy hülyeséget csinálok


pl a tapping is elég szarul megy, most jöttem rá, szinte nem is tudok pontosan tappingelni, azt is jó lassan csinálom, meg a gitár felső nyakán is kb fél éve kezdtem el komolyabban játszani,

áhhh mintha csak most kezdenék gitározni, annyira frusztrál

2012. nov. 16. 21:48
 6/9 A kérdező kommentje:

Kowaxos, mert te tudsz játszani durva tempójú szólókat, pl Iron Maiden szintűeket?

sokszor látlak értelmesen válaszolni, csak ezért kérdem:D

2012. nov. 16. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem az iron maiden messze van a durva szólótól :D

nem azért nem tudod jól csinálni ezeket a technikai dolgokat, mert kevésbé lennél tehetséges mint más, vagy mert nem tud ráállni a kezed, hanem mert nem jó a technikád. egy jó tanár megmutatja, hogy hogy gyakorold, hogy pontosítsd, és egyből észreveszi, hogy mi a hiba, vagy hol rossz az elképzelésed a technikáról, szóval ha teheted, menj el tanárhoz, mert hiába gyakorolsz sokat, és hiába vagy türelmes, ha valami bibi van a technikával, sosem lesz jó

2012. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dehogy tudok én durva tempójú szólókat :D

Én alapból zongorán játszom, azt pici korom óta művelem. Gitározni csak pár éve kezdtem. Egy dolog, hogy tudom, mit hogyan kell, de ez az 2-3 év nagyon kevés. Elég lassan haladok így tanár nélkül, de nálam nincs tétje a dolognak, mert a gitár csak bónusz a zongora mellé. :)

Pld. a sweep pickinget sem úgy tanulom, hogy csak azt gyakorlom körbe-körbe. Tudom a skálákat, sokat improvizálok, aztán közben, ahol a helyzet megkívánja, megpróbálok egy-egy új technikát. Ha nem sikerül, megyek tovább. Aztán idővel egyre jobban sikerül. Persze, ez nem valami hatékony módszer, de hova siessek... Tudom, hogy gitár-virtuóz már soha nem leszek, ezért osztom itt az észt, hátha másnak sikerül. Ha minél többen próbálkoznak zenéléssel ebben a gépesített világban, én attól csak boldogabb leszek... :)

2012. nov. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én közel egy éve tanulok, tehát nem régóta. Járok tanárhoz és időben kigyomláljuk a hibákat. Viszont volt nyári szünet és nyárra feladott egy dalt, ami nem igazán kezdőknek való, de ügyesnek és kreatívnak tart, elég gyorsan haladok, ezért odaadta a dalt. Csakhogy én a nótát meghallgattam a neten több verzióban és elég gyorsan játszották virtuózok, ezért fittyet hányva a kottára az alapján mentem. Most meg Szeptember óta nem bír helyre tenni a tanárom, mert a ritmust hol itt szúrom el hol ott. Mindig begyorsulok, mert az rögzült, de nem is a gyorsaság a baj, hanem kispórolom a szüneteket, mert ezekre nem figyeltem. Szóval elég nehéz helyre rakni szerintem, jobb ha az ember már az elején odafigyel mindenre. Nem mondom, hogy nem lehet, én is már alakulok ezzel a dallal kapcsoltban, de az is zavar, hogy eddig tetszett, most már kezdem unni. Épp az utóbbi órán döntött úgy a tanárom, hogy tegyük kicsit félre, mert nem akarja megutáltatni velem.
2012. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!