Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi az esély, hogy egyedül...

Mennyi az esély, hogy egyedül megtanuljak basszusgitározni?

Figyelt kérdés
Tanár nélkül, netről.

2012. nov. 17. 22:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a neten nézel oktató videókat (youtube-bass lessons) és használod a guitar pro programot ami megtanítja neked a TAB kotta használatát, akkor minden esélyed megvan, ha kitartó vagy és van tehetséged. Sok sikert.
2012. nov. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

én is így tanulok, csak azért ha komolyabban együtt akarnék majd játszani másokkal, akkor muszáj lesz a szolfézst megtanulnom. De amúgy az előző hozzászólónak igaza van abban az esetben, ha van hozzá érzéked meg ha csak tanulnod kell a kottát nem pedig kitalálni:)

szerintem ez egy igen hasznos oldal:

[link]

2012. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
A Beatles tagjai sem jártak szolfézsre, és nézd meg hová "süllyedtek". :)
2012. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

szerintem a hírnév és a jó zenész fogalom nem járnak együtt, példa erre a Beatles..:) ma olyan tudást pár hét alatt össze lehet szedni, de nem is azért szeretjük (szeretitek) a Beatlest, mert zeneileg összetett.

Ha komolyan akarsz hangszeren tanulni, kell hozzá tanár, netről nem lehet. Persze elszórakozhatsz vele, otthonra, meg zenekarozáshoz egy ideig elég lehet, amit youtuberól összeszedsz, de ha komolyan akarod venni, kell egy tanár.

2012. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz. De ha a srác őstehetség, mint pl. Slash akkor nem kell tanár. :)
2012. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
slash is tanult tanártól, meg akkor még más világ volt, szerintem akkoriban mást jelentett tanár nélkül tanulni :D ma már más a helyzet
2012. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Slash 4 alapakkordot tanult tanártól. Utána hazament és az Aerosmith dalokra játszott rá, próbált rájátszani. :)
2012. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

tudom, ezt énis olvastam, erre mondtam, hogy más volt. bár szerintem a helyes tartás is onnan ered, hogy valaki megmutatta neki, de aki otthon tanul "magától", az már ritkán csinál olyat, mint anno Slash. Ő zenéből tanulta a zenét, gondolom sok hallgatás után olyan dolgokat is észrevett, hoyg egy-egy dallamot, vagy akár teljes szólót hogy frazeál az eredeti gitáros, hol a hangsúlyozás, hogy kell lassítani, gyorsítani, és még sorolhatnám. manapság meg azt jelenti legtöbb embernél a zenetanulás, hogy a gitárpró megmutatja, hogy hol milyen hangokat kell lefogni, ezért nem tud a tanárnélküli gitárosok nagyrésze hallás után játszani, artikulálva, értelmesen játszani, illetve új ötletekkel előállni, mert szájukba van adva legtöbb dolog.. (és pont azok a dolgok, amiktől zene lesz a zene, azokhoz fingjuk sincs)


bocsi hogy eltértem egy kicsit, de én ezt így látom, várom az ellenérveket :D

2012. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Slash autodidakta volt, napi 12 órát gyakorolt. www.snakepit.org és meg lehet egyedül tanulni. én is úgy tanulok és van zenekarom...és eddig nem volt problémám.
2012. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
azhogy zenekarod van semmit nem jelent, ugyanis a magyar zenekarok 95%a rakás hulladék.
2012. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!