Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Különbség akusztikus és...

Különbség akusztikus és klasszikus gitár között?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

klasszikus - szélesebb nyak, nylon húrok, nem tartalmaz nyakmerevítőt


akusztikus - keskenyebb nyak, fémhúrok, nyakmerevítő

2012. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy kerestem rá, aztán megtaláltam, amit már egyszer én válaszoltam meg, és azt másoltam ki. :)
2012. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hadd jegyezzem meg, hogy a klasszikus gitár is az akusztikus gitárok kategóriájába esik, mivel akusztikusan "erősíti" a húr rezgését, csak a köztudatban helytelenül terjedt el hogy van a klasszikus, meg az akusztikus.


A pontosabb megnevezés a fémhúros és nylonhúros lenne.


Egyébként pár különbség még van:


nylonhúros (klasszikus): a fogólap többnyire egyenes, a test kisebb, mint a legtöbb fémhúrosé, a nyak és a test talákozási pontja máshol van és többnyire kevesebb a bundja, valamint más a bordázata. Hangja kicist visszafogottabb, kiegyensúlyozott, lágyabb tónusú.


fémhúros (akusztikus): a fogólap enyhén ívelt, több a bundja, a bund és test találkozása általában magasabb fekvésben van, mint a nylonhúroson és több a bundja. Hangja általában ércesebb, csengőbb és hangosabb a nylonhúrosénál.


Nem teljesen igaz, hogy a klasszikus gitárban nincs merevítő, a Hill Guitars és a Takamine tesz bele például.

2012. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

na, nekem meg kitörölték a válaszom, pedig ott volt benne a sok hasznos link.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=akusztikus+k..


500ugyanilyen kérdés van, és elég sokban tök hosszan, konkrétan le van írva a válasz.

2012. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!