Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rendeltetek már a gitarshop.hu...

Rendeltetek már a gitarshop.hu-ról? Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Sűrű az átverés?

2012. dec. 10. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Onnan nem lehet rendelni, nem is árulnak semmit. Ez az oldal egy apróhirdetéses honlap, aminek a fő profilja a hangszerek és ezekhez kapcsolódó eszközök. Innentől kezdve a megbízhatóság már az adott hirdetőtől függ. Én is szoktam ott hirdetni (most is fent van két cuccom), én biztos nem verlek át, ha ez számít valamit. :) Meg azért (eddigi tapasztalatom szerint) a zenész közösség még megbízhatónak mondható, kevés az átverés.
2012. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát kevés az esélye, hogy egy például erősítő helyett, amire azt mondják semmi baja, egy nem működő ócskaságot küldenek, vagy egy doboz téglát például?
2012. dec. 10. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Én erre kevés esélyt látok, de személy szerint ettől függetlenül egy erősítőt nem vennék meg kipróbálás nélkül.
2012. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az esély mindig meg van, van bőven csalás, de lényegesen kevesebb, mint mondjuk műszaki cikkek között.

Erősítőt, gitárt nem veszünk úgy, hogy nem próbáljuk ki (főleg nem használtan) ráadásul egy épeszű eladó nem is nagyon fog postázni ilyesmit vaktában.

2012. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi mondjuk inkább magyar vonatkozásban igaz.


Az elmúlt 3 évben nagyjából 20 gitárt, egy erősítőt és fél tucat effektet vettem eBayről, mindegyiket úgy küldték postán, előtte nem próbáltam ki és talán egynél volt utólag olyan gond, ami másnál probléma lehetne, mondjuk engem kevésbé zavar, mert megjavítom. És egy vintage gitárnál már nyilván számolok is azzal, hogy lehet valami azonnal nem látható macera vele.

2012. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az "épeszű eladó nem fog postázni vaktában" dolgot végképp nem értem.

Én is adtam el már Vaterén, Index fórumon, Hangmester apróhirdetésen át gitárt és miután minden részletet tisztáztunk, simán feladtam postán és a vevő rendben megkapta.

Természetesen ilyen esetben vagy előre utalással, vagy átvételkor utánvéttel fizetős a dolog, de így nem látok benne semmi rizikót, ahogy fordítva se az, hiszen tudja a címem, tudja a számlaszámom, tudja a telefonom, ráadásul az ember előélete elég jól követhető a neten, ha valaki kicsit utána akar nyomozni.

Természetesen, ha titkolózik, nem árulja el a nevét, telefonszámát, címét, stb., az gyanús.

2012. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha tudom a telefonszámát, nevét, lakcímét, akkor már nincs probléma és nem olyan gyanús a dolog igaz?
2012. dec. 10. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!