Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti milyen Les Paul szólógitárt...

Ti milyen Les Paul szólógitárt vennétek?! Mondjuk Guns N Roses/Slash témákra?!

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne a gnr szólók alapján válassz gitárt, hanem amgadtól. a zene ismerete szélesíti a látókört. amúgy majdhnem mind jó rá, csak úgy kell a torzítást betekerni.
2012. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha qrva sok pénzed van, akkor vegyél egy Gibson Slash Signature modellt :D


De egyébként meg kb. mindegy, egy fontos dolog van, hogy Humbucker hangszedős gityó legyen. A single coil-ok, mint a Fender, teljesen más hangzásúak, fényes, csilingelő hangjuk van, ezzel szemben a humbuckernek testesebb, krémesebb hangzása van.

A Les Paul-ok egyébként humbucker pickup-el vannak, nyilván ezért nem jó slash szólóra a single coil.


A márka lehet Gibson, Epiphone, Vintage, megfelelő effektekkel, erősitővel és hangfallal mindből ki lehet hozni a Slash hangzást.

A legolcsóbb ezek közül a Vintage.

2012. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. Az a helyzet hogy van egy signature ESP/LTD KH-m amivel 7éve nagyjából kizárólag Tallicat játszom, és az első gitárom egy Fender/Squier Affinity Fat Strato amiben van hamb. de rövid a nyaka a maga 21 lefogójával nehéz rajta nyújtogatni, és nem nagyon tartja ki a hangokat ami pl a November Rain esetében eléggé idegesítő..belefulladnak a nyújtott hangok :( a KH meg nem igazán erre való.. sőt szerintem egyik FloydRose sem igaz el lehet vele játszani de... :-/ Most sikerült a Line6 Spiderre találni egy ütős beállítást Gunshoz, Slash-hez egyaránt.. :) Csak nemtudom milyen az Epiphone mert én is abban gondolkodtam.. :-/ Vagy egy LTD les paul?!... Gibsonra sajnos nem telik :( max ha eladom a házat vagy a kocsit :D
2012. dec. 14. 03:25
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nekem Epiphone Les Paul-om van. Hangzásilag semmi kifogásom nincs vele, tökéletesen adja a Slash-es feelinget :) Bár ugyanez igaz a Vintage Les Paul-ra is, azt is próbáltam boltban :)


Egyetlen baja az Epiphone-nak, hogy viszonylag könnyen elhangolódik, de lehet csak én fogtam ki egy problémás darabot..

2012. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp jo alaposan kipróbálom bármelyik mellett is döntök.. Köszi a tippeket! :)
2012. dec. 16. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:
,,Ha van egy erősítő, ahova bedughatom a Les Paul-omat, akkor teszem a dolgom."
2013. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!