Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Teljesen kezdőnek, gyakorlás...

Teljesen kezdőnek, gyakorlás céljából jó a 10-12 ezer forintos gitár? Vagy tényleg hamisak, elhangolódnak és ezzel rombolják csak a hallást?

Figyelt kérdés

2012. dec. 22. 10:25
 1/7 anonim válasza:

Szerintem egy kezdőnek pont megfelelő.

Én egy Metro-s, kis szar háromnegyedes akusztikus gitáron kezdtem el játszani, amit már alapból használtan vettem 4000 forintért.

Egy évig játszottam vele, mégsem vágta haza a hallásom.

2012. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de van sajnos arra is példa, meg sok esetben elveszi az ember kedvét a zenéléstől, ha már ő is hallja, hogy szar a hangszer, és nincs benne öröme
2012. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kategóriájú gitár azért általában elég gyenge minőség, egyrészt hamis többnyire, másrészt a húroknak nagy a távolsága, illetve a hangja elég vacak.
2012. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hallást nem rombolja, hanem zavarja. Ha jó a hallásod, zavarni fog, hogy hamis.

Ha nem jó a hallásod, akkor meg mindegy :)

2012. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, látom, megoszlanak a vélemények. Ha rossz a hallás, akkor még fejlődthet szerintem a zenélés alatt, tehát megérné akkor is a jobb minőség, ha csak magamnak játszogatok, csak gondoltam, hátha gyakorolni az olcsó is jó. Drágábbra nincs pénzem most, úgyhogy a kérdés csak az, melyiket sínylem meg jobban; az általam gerjesztett fülsértő hangok napi szintű hallgatását, vagy a hosszas várakozást, amíg telni fog egy jobb gitárra. :DDD
2012. dec. 22. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:
várj vele, ezek nem gitárok, hanem vacakok, kell 20-30 közé eső összeg hogy egy normális kezdő gitárt vehess, ezeken a praktikeres, metrós gitárokon meghúzod a hangolókulcsot, és feljön a fedlapról a húrláb/kiszakad, inkább játékoknak nevezném mint hangszernek
2013. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
18 ezer Ft-os MSA? Határeset? :)
2013. jan. 7. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!