Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jimmy Page vagy Ritchie...

Jimmy Page vagy Ritchie Blackmore a jobb gitáros, kinek melyik a favoritja?

Figyelt kérdés
Két emblematikus zenészről van szó, ugyanabban a korban és majdcsak ugyanabban a műfajban alkottak maradandót
2012. dec. 22. 14:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ezt igy nem lehet eldönteni, mert nyilván, hogy pl aki slash rajongó, satriani, vagy vai, vagy a csilalgendre, tökmindegy ki gitározik jobban, neki az lesz a legjobb. én blackmore munkásságát jobban ismerem, igy jobban tudok róla nyilatkozni, hogy szédületes csávó volt.
2012. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De a szubjektivitást félre lehet tenni egy kis időre, és szakmai, objektív véleményt is lehet alkotni
2012. dec. 23. 18:26
 3/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a ő szintjükön már nincs szakmai, objektiv vélemény.


Szakmailag, objektiven azt lehet elemezni, hogy a zeneiskolában a gyerek jól elpengeti-e az XY számot, vagy nem.


De két ilyen géniusznál nincsenek szakmai érvek, főleg, hogy a maguk korában ők maguk voltak a szakma alfája és omegája :)

Ezt már tényleg csak szubjektiven lehet eldönteni, nekem pl. személy szerint Blackmore játéka, az a dallamvilág, amit ő létrehoz, jobban tetszik.

2012. dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem egyszerűen az a véleményem, hogy mindkettő nagyon jó, de Blackmore a legnagyobb!!!! Igaz, hogy voltak balhéi (de kinek nem voltak), de ez mit sem változtat azon, hogy milyen izgalmasak és fantsztikusak a szólói és riffjei. B L A C K M O R E
2013. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
27%

Én nem bonyolítom túl ezt a dolgot!

Egyértelmű, hogy J.Page a zenetörténelem legnagyobb gitárosa. Hogy miért?

Ezért: http://www.youtube.com/watch?v=9Q7Vr3yQYWQ 06:10től nézzétek, onnan nyom egy olyan szólót, hogy sírás kerülget az örömtől. Az egész zenét hallgassátok végig!

Page>Blackmore


ui: Blacmore-t is elismerem természetesen, de könyörgök csak a Zeppelinről van szó!

2013. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: látom nagyon szubjektív vagy, de hát ez így van rendjén, mert szerintem meg Blackmore a legnagyobb :)

A kérdezőnek: mindkettő zseniális, de hozzám közelebb áll a DP és a Rainbow világa a LZ-nél. Szóval újabb szubjektív vélemény :)

2013. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Blackmore precízebb gitáros volt, amolyan igazi gitárzseni, a Rainbow korai időszakában pedig Dio-val a rock zene egyik legnagyobb nyomát hagyták maguk után.

DE, Page noha olykor slamposabban játszik, de olyan szívvel és lélekkel, hogy a szememben ő az igazi gitárhős(tegyük azt is hozzá, hogy a '70es évek végén Page-t nagyon magával rántotta a már említett rock életforma, drogfüggő lett).

Tehát Blackmore egy gitárzseni, Page meg egy gitárhős. A konklúzió számomra ez, az utóbbi pár hónap keresgélés, utána olvasgatás után.

2013. okt. 18. 09:24
 8/20 anonim ***** válasza:
Remélem ezzel nem azt akartad mondani, hogy Blackmore "érzéketlenül" játszik, mert ez nem így van. A fapofa csak álca.
2013. okt. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"6:10től nézzétek, onnan nyom egy olyan szólót, hogy sírás kerülget az örömtől."


Blackmore-tól meg ezt az egész videót meg lehet nézni, sztem kicsit(sokkal) jobban tolja :)

http://www.youtube.com/watch?v=tKf7oYywdS8

2013. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Utolsó minek az ellenségeskedés? Fölösleges
2013. nov. 2. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!