Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan lehet tudni, ha egy...

---R33--- kérdése:

Honnan lehet tudni, ha egy gitár fejnehéz? (nem tudom, hogy ez-e a szakkifejezés)

Figyelt kérdés
Persze úgy, hogy nem volt a kezemben...

2012. dec. 26. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehonnan.

SG-re jellemző dolog amúgy, mert kicsi és vékony a test, és nagy és vastag a fej és nyak.

Ha mellé még gagyi fából is van, akkor nagyon durván fejnehéz tud lenni, de kipróbálás nélkül ez megmondhatatlan.

2012. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha kinéztél egy konkrét gitárt, nézd meg a harmonycentral, vagy gitárrevü, vagy ilyesmi leírásokat, amelyik gitár kicsit is népszerűbb, van róla leírás, és ott a használók megírják a gondokat. egyszer pl látatlanban akartam venni egy gitárt, és 5ből 4 rewiev író írta, hogy nem lehet beállítani a nyakat rendesen. szóval nem vettem meg:)

úgyhogy ez a legtöbb, amit látatlanban meg tudsz mondani

2012. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az SG-nek többféle nyakprofilja volt, ami nekem volt, annak kimondottan vékony (SlimTaper '60s).


A hangolókulcsok cseréjével is sokban lehet befolyásolni a fej súlyát, persze ez kihat a hangzásra is valamelyest.


Nem csak az számít, milyen kicsi és vékony a test. Sokat jelent, hol csatlakozik a nyak és a test és milyen a forma.

Egy ügyfélnek az volt a rögeszméje, hogy tegyünk egy Gibson Thunderbird testre egy Fender Jazz Bass nyakat tegyünk.

A gitár használhatatlan lett, annyira fejnehéz.

[link]

2012. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egy zeneimádó lány :)

2012. dec. 27. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!