Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rock/metal stílusban szeretnék...

Xandar kérdése:

Rock/metal stílusban szeretnék megtanulni gitározni, ehhez tudnátok adni egy tematikát ami alapján lehetne haladni?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy eddig össze-vissza tanulgattam dolgokat de igazából nem haladtam sehova. Összegezve egy rendszerre lenne szükségem ami alapján tudnám követni, hogy éppen, hogy állok gitározás ügyileg.

2013. jan. 2. 08:23
 1/7 Rainbowinthedark ***** válasza:
Arpegiok:(Dúr,moll,domináns)Skálák(Pentaton[ritka metalban de van],Moll,skálák(Természetes,harmonikus,melodikus),modális skálák(líd,fríg(dominánst-keletiset-is)mixolíd,dór Lokriszi stb)dúr skálák,Különböző hangolásokban(Standard,Drop stb.) riffek. Kb. ezek vannak a mára kialakult metalban
2013. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Rainbowinthedark ***** válasza:
És ha ritmusgitáros akarsz lenni a legfontosabbat lehagytam:Akkordmenetek(pl.:1-8-4-8-1[erre pl.:D C G C D)
2013. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Töltsd le a Guitar Pro nevű programot nagyon gitárosbarát prgram ..a számokhoz a guitar-pro kottát a 911tabs.com ról töltheted le ..aki otthon akar tanulni játszani annak tökéletes :)
2013. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Technika: váltott pengetés (skálák, arpeggiok és string skipping), sweep picking (arpeggiok), legato, tapping, és az eddig felsoroltak összes lehetséges kombinációja. A végére hagytam, mert a legfontosabb technikai elemek a szép nyújtás (bend) és vibrátó, amelyek nélkül nem él a játék.


Elmélet: akkordok (2-es, 3-as és 4-es hangzatok legalább) megfordításokkal, ezek helye a nyakon. Skálák (dúr, mol, pentaton), modális skálák. Szűkített arpeggiok. Különböző skálák és arpeggiok alkalmazása akkordokra és akkordmenetekre, improvizáció.


Zenélés: riffek és szólók (saját és másoké), mások számainak megtanulása, zeneszerzés...


Most ennyi jutott az eszembe, de egy profi tanár sokkal többet segítene.

2013. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1-8-4-8 akkordmenet? az hogy jött össze?:D
2013. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:) Mostmár kb. látom merre induljak:)
2013. jan. 3. 23:51
 7/7 Rainbowinthedark ***** válasza:
most randomra írtam valamit
2013. jan. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!