Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Itthon szeretnék megtanulni...

Itthon szeretnék megtanulni kickboxolni. Van valami könyv ehhez?

Figyelt kérdés

karatéra jártam 3-4 évig, de csak pénzlehúzásról szólt, és nincsenek jó tapasztalataim az itteni edzőkkel

a teljesen legminimálisabb alapokat azért elsajátítottam, elsajátítottuk az edzőtől, 3 év alatt


2011. szept. 24. 13:51
 1/7 A kérdező kommentje:

még hozzá kell tennem, hogy önvédelemre kell főként

fogásokat abszolút nem tanítottak

2011. szept. 24. 13:53
 2/7 A kérdező kommentje:
vagy akármilyen önvédelemt
2011. szept. 24. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod ezt egyedül megoldani.

Párosgyakorlatok

Váltott ellenfelekkel sparring.

Az edző végig figyel és javítja a hibákat.

5-10 év küzdősport múlttal elképzelhető,hogy 4-5 haverral egy garázsban tartotok edzést,de tapasztalatlanul,rutin nélkül ez esélytelen.

2011. szept. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


itt van a kickbox. még thaiboxot is linkeltem.


önvédelemre felejtsd el ezeket a fasságokat. utcán nincsenek szabályok, nincsen védőfelszerelés. egy kickbox gyakorlatilag annyit nem ér mint egy football tapasztalat utcán: a reflexeid javulnak mindkettőben, de a focista legalább tud futni! hasznos dolog.


önvédelem gyakorlásra vagy nagyon hiteles harcművész oktatót keress, vagy pl. hozzám hasonló nem "hiteles" de tagadhatatlanul kur.va erőset, illetve nézz utána késharcnak. minden más felejtős.

legjobb birkózókat is kifilézik utcán, vagy leütik hátulról, ökölvívók is bajban lesznek utcán, pedig nekik nem tájboxos kis kéztechnikájuk van, ők tudnak ütni nem kicsit, és megemlítem, egy savate-ost sem készítenek fel kés ellen, ő sem lesz elég kegyetlen, hogy szétroncsolja az ellenségét, utcán pedig máshogy nem lehet..

2011. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi aczél, látom érted a dolgod :)

kva erős vagy, hány kg vagy? :) és milyen harcművészetben vagy jártas? oktatsz?

2011. szept. 24. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:

a kur.va erős, ha komolyan beszélünk nyilván költői túlzás.. tudod, mihez képest :)

75 kiló vagyok elvileg, de elvből nem követem a testtömegem. 3 másodperc mire lemérem, de nem nyerek vele semmit :D


kung fu stílusokkal foglalkozom, de azért úgy.. mindennel a mi pusztakezes vagy fegyveres harc, erőszak stb. fölösleges stílusra bontani.

magánedzéseket van hogy tartok, persze.

2011. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

látod értem a dolgom :D ez nagyon tetszik! :D

pedig lehet csak neten okoskodom :DD ezt nem tudtam kihagyni :)

amúgy ha tényleg így látod, akkor jól látod.

2011. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!