Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan "gitáros",...

Van itt olyan "gitáros", akinek ha megtetszik egy dal, megpróbálja eljátszani anélkül, hogy nekiállna tabot keresni?

Figyelt kérdés
vagy ez mostanában már egyáltalán nem menő?

2013. jan. 5. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pld. én. Persze vannak jazz dalok, amikhez itt-ott kell segítség, de nagyrészt füllel dolgozom. :)
2013. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
helyes:) mondjuk Te nem is mostanában kezdted..:) de nagyon azt veszem észre, hogy a "mai generációnak" eszébe nem jutna használni a fülét. kíváncsi vagyok vannak-e kivételek, akik csakazértis hallásból tanulnak :D
2013. jan. 5. 14:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudod, én gitározni jóval később kezdtem, azelőtt zongoráztam. Amikor a sulizenekarban játszottam anno, nemhogy internet, de még CD-s magnó sem volt. A rádióból felvett zenéket próbáltuk szalagról lefülelni. Tapoasztalatból mondom: amire magadtól jössz rá, az sokkal jobban rögzül. Aki pedig pld. improvizálni szeretne, annak nem árt, ha olyan szintre fejleszti a hallását, hogy hallás után is el tudjon játszani bármit.


A kevésbé jó szakács is főzhet jó kaját receptkönyvből, de az igazi séf ösztönösen is össze tud dobni valami istenit, ha adsz neki pár hozzávalót. :)

2013. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor az én generációm kezdte, nem nagyon volt hozzáférhető tab, mert internet se volt.

Addig hallgattam a számot, amíg a szóló a "fejemben volt", vagyis el tudtam dúdolni az egészet kivülről. Aztán elkezdtem megkeresni hozzá a hangokat, a dallamot, ha nagyjából megvolt, jött az, hogy fogtam a kazettás magnót és lépésről lépésre finomítva próbáltam vele játszani, sokszor tucatnyiszor visszapörgetve ugyanazt a pár másodperces részt, míg eltaláltam a legpontosabban.

Azért meg kell mondjam, utólag tabról nézve kiderült, hogy sokat tévedtem, főleg abban, hogy nem a leghatékonyabb módon csináltam, tehát néha más fekvésekben, más megoldásokkal...

2013. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

:)

igen, pont ez a baj mostanában, (szerintem), hogy ha meg ott van a tab az ember orra előtt, nagyon sokan nem is gondolnak olyan dolgokra, hogy finomítás, vagy artikuláció, csak a hangokon végigmennek, ha még pontatlan, azon csiszolnak, de másra nem figyelnek, nincs szépen eljátszva, csak végigjátszva. én mondjuk annál fiatalabb generációban kezdtem, nekem már volt tab, bár nem volt még internet, csak nyilvános helyeken, és csak a nagyon híres számokhoz írtak ilyesmit, oktatóvideó is nagyon kevés volt, de nem is bánom, jó tanáraim voltak, és rászoktattak arra, hogy használjam a fülem :D remélem azért most is vannak még tanárok, akik zenét tanítanak hangfelsorolás helyett

2013. jan. 5. 16:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha belegondolunk, mennyire "primitív" dolog már maga a kotta is. Negyedek, nyolcadok, triolák,...mintha úgy mutatnánk be egy festményt, hogy van egy kék háttér, a bal alsó sarokban egy asszony, mögötte egy lombos fa,stb. Persze a kottában vannak jelölések az előadásmódra vonatkozóan is, de az még mindig nagyon távol áll magától a zenétől. Nem véletlen, hogy a klasszikus zenében bár ugyanazt a kottát használják egy adott darab esetében, mégis vannak világhírű zongoraművészek és kevesbé tehetségesek is. A dallam ugyanaz, felismerhető, mégis egészen más hatással van az ember lelkére.
2013. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

15 vagyok, fél éve gitározom, én is szoktam hallásból, jó kis szórakozás, fejleszti a hallást.

Attól, hogy egy tabból mindent megtanul az ember, nembiztos, hogy halja is, és majd később megkapja az összefüggő hangokat.

2013. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os nagy respect! Végre egy normálisan gondolkodó ember. (a kotta...):)) Én is fülre tanulok mindent. Miért szükséges feltétlenül az elmélet kotta a zeneíráshoz? Ha megtanulsz rengeteg számot, megvannak a hatásaid, miért ne tudnál írni nagyon jó zenéket elméleti tudás nélkül? Ha van fülee, hallod azt, ami jó, és azt, ami nem. persze műfajfüggő is, nyilván vannak olyan stílusok, amiben elengedhetetlen.
2013. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

igen, pont ezt akartam írni, hogy komolyzenében elég furcsa lenne, ha hallás után csinálnánk, és szabadabban. de az pont így szép

jó olvasni, hogy vannak még, akik megdolgoznak a tudásért:) néhány év alatt úgyis visszaüt az, hogy ki használja a fülét, és ki támaszkodik csak a tabokra :D

2013. jan. 6. 22:24
 10/12 anonim ***** válasza:
nem is tudok nagyon gyorsan tabot értelmezni, annyira nem használom már, persze néha muszáj
2013. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!