Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A kottába ez a jelölés mit...

A kottába ez a jelölés mit jelent?

Figyelt kérdés
Adott egy 4/4-es ütem, de nem tudom, hogy mi az a jel, mikor az ütem alatt egy kis félkör van, ami átnyúlik a következőre. Ez mit jelent, és gitáron egy hogy hangzik?

2013. jan. 8. 14:20
 1/8 A kérdező kommentje:
kottában*, elnézést :D
2013. jan. 8. 14:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Össze kell kötni a két hangot, tehát a második nem pengeted, hanem annyival szól hosszabban az első.
2013. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha pedig a következő hang már másik, nem ugyanolyan, mint az előző ütem végén lévő, akkor az vagy dallamívet jelöl, vagy kötve kell játszani is. most így látatlanban nem tudom megmondani, hogy itt melyik, de ha küldesz róla képet, megmondom:D ha pedig ugyanaz a két hang, akkor úgy lesz, ahogy Best Answer írta.
2013. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lefényképeztem az első ütemet lefényképeztem. Ha esetleg tudja egyébként a szám címét, leírhatná nekem. Házi feladatnak kaptam, hogy írjam le a hangokat, és tanuljam meg meg a számot. Csak sajnos a dallam már nincs meg, jó lenne meghallgatni.
2013. jan. 8. 15:40
 5/8 A kérdező kommentje:
2013. jan. 8. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, itt tényleg csak annyi, hogy addig tartod a hangot, nem pengeted meg újra
2013. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És esetleg nem tudod, hogy ez melyik szám lehet?
2013. jan. 8. 17:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a segítséget!
2013. jan. 8. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!