Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért csuklik fel a hangom,...

Miért csuklik fel a hangom, ha énekelek?

Figyelt kérdés

16/F

Már a kis "a" magasságokban is problémák vannak, ha nagyon könnyeden próbálok énekelni, és halkan. Ha hangosan soklevegővel próbálom, akkor f' ig van hangterjedelmem, de nagyon erölködősnek hangzik.

A felcsuklás abból áll, hogy kb 3-4 hangal magasabb fejhang lesz belőle hirtelen. Néha a közép magasságokban is úgy érzem, hogy könnyeb fejhangokat énekelni. Ja és főleg az"i", "í" "ú" betűknél csuklik fel.

És van még valami. Beénekéssel jobb a helyzet, de ha egy 20 percig beéneklés után nem éneklek, akkor aztán sokkal rosszb a helyzet, olyan mintha a korábbi beéneklés rontott volna a helyzeten, pedig nagyon lazán óvatosan prúbálom.

tehát nem tom mit csinálok rosszul.

(amúgy kb 4 éve mutáltam)



2013. jan. 12. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

próbáld meg fokozatosan.járasd be a torkod egyszerűbb dalokkal.

igyál előtte valami-tapasztald ki,nekem forró mézes tej után mindig könnyebben csúsznak a magas hangok.

bár én lány vagyok.

2013. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, a ezeket már kipróbáltam, és igazából én úgy gondolom, hogy ez vagy egy komoly hangképzési hiba, vagy rosszul fejlődött és igy marad. És attól félek, hogy az utóbbi az, mert én kb 7 évet húztam le kórusban, és olyan nagyon nem csinálhatom rosszul.Ez egyébként azóta van így mióta mutáltam, kb 4 éve. A lányok szerencsések :). nekik csak levegősebb lesz ilyenkor a hangjuk, nekem meg egy oktávval mélyült. Olyan mintha egy lejtős sínen fel kéne tolnom 200 kg-t de a sín tetején kisiklik a tömeg.

No majd hövőhéten mikor elsőként megyek magán ének órára, kiderül. Addig majd imátkozom. :)

amúgy köszi!

2013. jan. 17. 17:22
 3/3 anonim válasza:
Érdekelne, hogy mit mondott a magántanárod, illetve sikerült-e kijavítani a dolgot...
2013. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!