Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehetséges e, hogy tönkretesze...

Lehetséges e, hogy tönkreteszem a hangom, ha már évek óta napi szinten kb 1 órát énekelek képzetlenül, sokszor elég erőteljesen? (20/F)

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Mindig is azt mondták, hogy jó hangom van, és imádok is énekelni... Már több (kb 5-6 éve) rengeteget énekelek, de sose jártam énektanárhoz... Sokszor énekelek erőteljesen, és mivel képzetlen vagyok, nyilván sokszor felesleges feszítéseket hozok létre a torkomban... Sokszor be is rekedek... Mennyire lehet ez káros? Lehet, hogy ezzel ártottam már a hangomnak?

Egyébként tervezem a közeljövőben egy énektanár felkeresését...



2012. okt. 18. 11:01
 1/5 intrepid ***** válasza:
Egyébként tervezem a közeljövőben egy énektanár felkeresését...
2012. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nikolett_'90 válasza:

Szia!

Nem értek hozzá sajnos, de kezet foghatunk, én is így vagyok vele. Bár én inkább gitározáshoz szeretnék megtanulni énekelni. Milyen típusú számokhoz kezdtél neki énekelni? Csak úgy? Vagy amit úgy gondoltál h. fekszik a hangszínedhez?

2012. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából mindenféle számot énekelek... Nagy klasszikus külföldi és hazai slágerek, valamint olyan új számokat, amik még a csapból is folynak... :D Többnyire egyébként ilyen youtube-os karaoke videókat énekelek...
2012. okt. 18. 19:08
 4/5 anonim válasza:
Sztem amíg nem jársz ének tanácshoz addig nézd meg ezeket: http://www.youtube.com/user/enekeljbatran
2013. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen lehetséges! Vigyázz rá jobban... A gyakori megerőltetésről csomó nőhet a hangszálaidon, az nem annyira jó. De azért sokmindent kibír az ember torka.


Szabad többet is énekelni simán, ha egy kicsit jobban tudod, hogyan :-)


Valószínűleg azért rekedsz be, mert vagy túl magas, vagy túl alacsony hangokat próbálsz meg kiüvölteni, amik a saját hangterjedelmednek nem esnek jól.


Egy jó énektanár illetve tanfolyam a Fekete Kiss Sándoré, azt hiszem, itt van: [link]


Addig is 3 tippem lenne az otthoni énekléshez:

1. Ha nem ismersz bemelegítő gyakorlatokat, az is megteszi, hogy halkan kezdesz el énekelni, dúdolgatni, és fokozatosan emeled a hangerőt. Éneklés végén is egy pár perces dúdolgatással fejezd be. Mint a sportolók: bemelegítés és levezetés az edzés végén. Ha tudsz fütyörészni, az is klassz, ellazítja a hangszálakat.


2. Magas hangoknál nyisd jó nagyra a szád, úgy könnyebben kijön


3. Mély hangokat ne énekelj erősen, tuti berekedés!

2013. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!