Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan vehetnék fel a gitárerő...

Hogyan vehetnék fel a gitárerősítőmből vonalból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kis előfokcsöves gitárkombóm, aminek a hangjával meg vagyok elégedve, de sajnos a környezetem miatt csak vonalból tudnék vele felvenni, mikrofonozva nem.


Pontosan hogyan kellene felvennem vele vonalból?

Milyen kábelt kellene bekötnöm a kombó és a hangkártya közé (mono vagy sztereó)?

Nem lesz a line-out kimenet jele túl nagy a hangkártyának, nem lesz baja ettől?


EZ UTÓBBI KÉT KÉRDÉS LENNE AZ, AMI FŐLEG ÉRDEKELNE, mert egyszer próbáltam simán rákötni egy gitárkábellel, de valami különös szagot éreztem. Féltem, hogy leégne esetleg valami, ezért gyorsan kihúztam, azóta pedig nem próbálkoztam.


Az erősítőn van fülhallgató kimenet és sima line-out is. A ládaszimulációt digitálisan, a PC-ről oldanám meg.


Modellezős multit nem szeretnék. Habár próbáltam őket, és tökéletesen elégedett voltam az eredménnyel, de az analóg cuccokat az értékállóságuk miatt jobban kedvelem.


Köszönöm előre is!



#hangkártya #gitár #erősítő #felvétel #kombó #vonalból #ládaszimuláció
2013. jan. 21. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Monó és nem lesz túl nagy a jel, és a line out-ot használd.
2013. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. jan. 21. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!