Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell még a gitár mellé?

Mi kell még a gitár mellé?

Figyelt kérdés

Eddig klasszikus gitáron játszottam, most viszont szeretnék egy elektromos gitárt. (Squier Bullet Strat HSS-re gondoltam, csak mert tetszik, ahogy kinéz, és jó árban van, amúgy nem értek hozzá) Mire lesz szükségem még magán, a gitáron kívül? Milyen erősítő, milyen kábel kell? Mire figyeljek a vásárlásnál? Ja, és sok helyen olvastam, hogy tremoló, meg ilyeneket. Ezek mik?

Kérlek, írjatok le MINDENT, ami fontos!



2013. jan. 25. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Az a gitár jó lesz kezdésnek, én is egy hasonlón kezdtem. Amire még szükséged lehet az egy kábel, egy kisebb erősítő, hangoló (ha még nem lenne), esetleg valamilyen effekt, de ez utóbbi egy ideig még hanyagolható. Igazából ebben a kategóriában nem nagyon lehet azt mondani, hogy ez a cucc jó az meg nem. 10-15 ezer forint környékén már találsz nagyon jó erősítőket otthonra. Csak hogy javasoljak is valamit, a Fender Frontman szériájában van 10 Watt-os erősítő ami otthonra tökéletes vagy ami szerintem még jó az az Orange márka, ezen belül is találni kis gyakorló kombókat. Kábelből ne vegyél túl hosszút, felesleges. Otthonra 3 méternyi kábel bőségesen elegendő. Ha egyúttal valamilyen effektet is szeretnél venni, akkor ügyelj rá, hogy két kábelre lesz szükséged. Illetve kezdésnek szerintem érdemes valamilyen nem túl drága (20-30 ezer körüli) multieffektet venni. Ez tökéletes arra, hogy az ember kitapasztalja milyen hangzások vannak, melyikkel mit tudsz kezdeni, melyik az amivel megtudod valósítani önmagad. Aztán majd később ennek megfelelően el lehet kezdeni beszerezni a szükséges (jó minőségű) effekteket. A vásárlásnál fontos, hogy kipróbáld a dolgokat, főleg az erősítőt. Kapcsold be, próbáld ki a potmétereket, illetve dugd bele a gitárt és hallgasd meg. Ha ezeket nem engedik, akkor keress másik hangszerboltot, de tuti, hogy engedni fogják. A gitár esetén nézd végig az egész testet, hogy hibás e. Miután bedugtad az erősítőbe, tekerd fel a hangerőt és forgasd a gitár potméterjeit, hallgasd, hogy recsegnek e. Meg kell nézni, hogy mennyire ferde a nyak. Jobb esetben szinte teljesen egyenes. A legjobb az lenne, ha a gitár átnézésre veled lenne egy szakavatott személy is. A tremolo az egy eszköz a gitáron (nem mindegyiken van, de az általad megnevezetten található ilyen). Ez arra szolgál, hogy menet közben tudod változtatni a húrok feszességét. A gitár testén, ahol a húrok végződnek vagy egy kis kar. Azt ha megfogod és megnyomod, akkor az fém rész, ahova a húrok futnak be, mozog a karral együtt, s így vele együtt a húrok végpontjai is mozognak, tehát lazábbak lesznek a húrok, majd ha elengeded a kart, akkor visszaugrik a helyére és újra az eredeti feszességük lesz a húroknak. Van olyan tremolo is, amivel a másik irányba is tudod változtatni a feszességet, tehát nem nyomod a kart, hanem húzod és ekkor nem lazábbak hanem feszesebbek lesznek a húrok (a fenti gitár nem ilyen). Nem tudom ez így mennyire érthető, de rettentő primitív (de ugyanakkor nagyon szuper) eszközről van szó. Ha meglátod, biztos elsőre érteni fogod a működését. Vagy esetleg keress rá youtube-on a használatára, úgy is biztos megérted. A "meg ilyenek" alatt nem tudom mire gondoltál, de ha konkrét kérdésed van írd le és megpróbálok válaszolni rá (vagy valaki más).
2013. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!