Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tanult már valaki úgy gitáron...

Tanult már valaki úgy gitáron (vagy más hangszeren), hogy nem volt hozzá érzéke? Tehát botfül, rossz ritmusérzék, zenememória stb. Eredmények, megéri?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 13:41
 1/3 anonim válasza:

Hát, ha örömöd leled benne és, mint a kérdésed is mutatja, tisztában vagy képességeiddel, feltéve, ha rólad van szó, akkor igen.

Úgy értem, hogy van ismerősöm, aki tisztában van ezekkel a dolgokkal, mégis örömét leli abban, hogy pengetget egyszerű dallamokat, csiszolja a meglévő tudását.

Én mindig veszek észre előre lépést attól függetlenül, hogy lasabban veszi a lapot és nincs önbizalma.

2013. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából ez mind fejleszthető,természetesen vannak őstehetségek,de sok gyakorlással sok mindent el lehet érni.

A ritmusérzéket metrónommal tudod fejleszteni, pár hónap gyakorlás gitárral + metrónommal, nagyon sokat segít.


Zenememória: sok gyakorlás + ha valamit fejből játszol hagyatkozz a kezedre, ha nem gondolkodsz akkor magától a kezed tudni fogja,hogy hova rakja magát(természetesen ez csak több óra kemény gyakorlás után következik be)


Botfül: sok gyakorlás, azt nem mondom,hogy ezentúl bármit fül alapján le fogsz tudni játszani,de sokat fog fejlődni.

2013. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Haaat... en szolvezson mindig utolsokent kullogtam a hallas utani kottazasban es az “ez milyen akkord?” dolgozban. Viszont csellon hallas utan jatszottam zommel. Szerintem beallitottsag kerdese is. Meg tudase. Zongoristak szolfezson csak ugy brilliroztak persze, fel napig dominans szeptim 4-eshangzatokat, meg harmashangzatokat gyakorolnak, meg jo, h felismerik... Bezzeg mi vonosok :D a ritmuserzek is meg a hallas is fejlesztheto. Abszolut hallasod nem lesz, de hallasod meg lehet :D
2019. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!