Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A hippik milyen zenét hallgatnak?

A hippik milyen zenét hallgatnak?

Figyelt kérdés
Mert azt tudom, hogy a rockerek rockot(jéé), a punkok punkot, a hip-hop-os stílus hip hop-ot, de azt h a hippik mit, arról fogalmam sincs! :P

2013. febr. 8. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


[link]


Ilyeneket. De ha angyon be akarod kategorizálni, akkor ezt:


Pszichedelikus rock

2013. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a Hair musical soundtrack listjét nézd meg szerintem:):)
2013. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok,


Na jó, amúgy én nem tudom:$ :)

2013. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Anonymus8878 ***** válasza:
100%
john lennon jimmy hendrix ..
2013. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
57%
Reggie-t! Bob Marley <3
2013. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A hippik reggae-t? Egyrészt olyan nincs hogy reggae, mert Bob Marley volt, és ő játszott egy sajátos stílusú zenét és azt elnevezték reggae-nek miután már az emberek rájöttek hogy leutánozhatják. Persze van azért némiféle fejlődés a műfajon belűl de alapjába véve Bob Marley véleményem szerint Bob Marley stílusú zenét játszik ami egy egyedi stílus. Ő nem reggae-t kezdett játszani hanem egy sajátos zenét. Másrészt meg ezek a zenék inkább ilyen füves zenék. A hippik nem ilyet hallgatnak. Ők Jefferson Airplanet, Joe Cockert, Jimi Hendrixet, Janis Joplint, Creedence Clearwater Revivalt és mondjuk Creamet hallgattak. Hallgass bele a Sunshine of Your Love-ba a Creamtől, szerintem az jellegzetes hippi zene. Általában ezek ilyen LSD-s zenék voltak. Egyébként drogokba még a marihuánát és a hasist fogyasztották. Ezt főként azért írom mert a zenéjükben nagy szerepe volt a drogoknak.
2013. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az első jól írta, műfajon belűl a pszichedelikus rock volt amit kedveltek, az volt az "ő zenéjük", de az acid rockot is megemlíteném.
2013. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Manu Chao-t hallgatnak?
2013. aug. 13. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert egyrészt. Nem tudom tudod-e, de a hippimozgalom a 60-as évek végén élte a virágkorát. Ha végiggondoljuk 40-50 éve voltak az igazi hippik, ma már ez eléggé kihalt. Nincs már hidegháború, vietnám stb. Akit te említettél 1984 óta zenél, így köze nincs a valódi hippimozgalomhoz. Másrészt meg ráadásul egy elég latinos zene, és mint mondtuk már a hippik a pszichedelikus rock-ot hallgatták. Janis Joplin, The Who, The Doors esetleg.
2013. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Mert azt tudom, hogy a rockerek rockot(jéé), a punkok punkot, a hip-hop-os stílus hip hop-ot"


A punkok pontosabban punk rock-ot hallgatnak, ez a műfaj neve, mert hogy ez a rock alműfaja, ez is érdekes mert kijelented, hogy a rockerek rockot, a punkok meg punkot, közbe a punk zene is a rock-ba tartozik. A rockerek rockot-al egyébként nem feltétlen értek egyet. Sok ember mondja magát rockernek, mert mondjuk szereti az Edda-t, vagy a Queen-t, de egy igazán zúzós black metal nem tetszene sokuknak. De lehet már egy Linkin Park sem. Másrészt meg azért sem értek egyet vele, mert ez az ember elméjének bélyegzése amit te itt csinálsz. Ez nem jó. Fölösleges az embereket csoportokra osztani, mindenki egy különálló egyéniség nem egy szürke csoportnak a tagja, aki természetesen ugyanazt a zenét szereti. Írtam is, hogy pszichedelikusat hallgattak a hippik. De ez sem teljesen igaz, mert a The Who nem túl pszichedelikus, mégis az volt az egyik legnagyobb siker woodstockban. De a Creedence sem pszichedelikus, vagy a The Doors sem igazán. Tehát ők is több műfajból szemezgetnek, általában rock-on belül. Ezek meg hogy valaki rocker vagy hip-hop-os szerintem egy nagy önámítás. Mi az hogy rocker? Vannak olyan rock zenék amik hallgathatatlanul rosszak, és vannak olyanok amiket egy világ ismer, akkor sikerük volt, és magas minőségüek ráadásul pl. The Dark Side Of The Moon. Akkor most a rocker-nek mi, minden rockzene 7 pont feletti egy 10-es skálán? És minden egyéb műfaj 7 alatti? Vagy hogy van ez? Ami nem felel meg a műfaj elvárásainak azt már meg sem hallgatja? Hip-hop-oshoz még annyit tudnék hozzáfűzni, hogy náluk rengetegszer vannak ilyen utálkozások. Egy Siska-t hallgató például utálja Fankadeli-t. Tehát akkor miért hip-hop-os? Akkor már nem az, nem? Mert nem mindegyiket szereti?! Amúgy ugyanazt tudnám hozzáfűzni mint a "rockerekhez". A hippit megértem, mert mint mondtam a hippik nem műfaj szerint válogatnak, és nem jelenti azt hogy valaki ennek a mozgalomnak a tagja, híve volt, hogy csak ezeket szeretné. Ez nekik egy közös ajtó volt, ezek a zenék is ezt képviselték, de attól még lehettek mások amik még tetszettek nekik, csak azok nem képviselték ezeket, amiket ők mutatni akartak a világnak. A punk-os is okés végülis, mert egy szűk műfaj a punk, ők is egyfajta mozgalom, bár nem értek egyet, hogy valakinek ennyire szeretni kéne egy stílust, és ennyire elkötelezettnek kéne lennie, de lehet nekik sem tetszik minden punk rock, és vannak egyéb dalok amiket azért meghallgatnak.

2013. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!