Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen papírt kaphatok ha...

Milyen papírt kaphatok ha beiratkozok egy erre zenei iskolába alapfokú zeneoktatás céljából? Egyáltalán kapok ezért valamilyen bizonyítványt vagy papírt vagy csak az OKJ-s képzésért adnak ilyet?

Figyelt kérdés
Zeneiskolában tanulók, zenészek, hozzáértők válaszát várom köszönöm.

2013. febr. 26. 02:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint ennek van-e valamilyen anyagi vonzata és ha igen akkor kb milyen mértékű?
2013. febr. 26. 02:43
 2/6 anonim ***** válasza:

6év után (bár hangszertől függően, van ahol talán 4év) vizsgázhatsz, kapsz egy papírt, hogy van alapfokú zenei képzésed. semmit nem tudsz kezdeni vele, most hozták be, lesz egy ilyened is :D


az okj-s képzés meg egy teljesen más történet

2013. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, és ha 18éven aluli vagy, vagyis inkább az számít, hogy tanuló legyél (nem hallgató), akkor sulitól változóan 5-8-10ezer ft/félév. ha már felnőtt vagy, akkor van ahol mondjuk 120ezer ft/félév, akkormár olcsóbb magántanárhoz járni.
2013. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. febr. 26. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem: alapfokú zeneoktatás, vagy zenetanulás céljából akarsz-e beiratkozni?

Anyagi segítségről, vagy keresetről beszélsz?

2013. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

de amúgy énsem értem :D

szóval, ha a papírért akarod csinálni, akkor össze lehet hozni hamarabb is, van olyan, hogy egyszerre 2osztályt végzel, ha valamire kéne az a papír, illetve ha már tanultál hangszeren, lehet, hogy gyorsabban haladsz. viszont az a papír sehova nem kell, ha középfokú zenei oktatásra felvételiznél, akkorsem kell, mivel úgyis van felvételi vizsga, és ott meglátják, hogy mit tudsz, a papír meg úgyis csak szubjektív.

Ha pedig hangszeren akarsz tanulni, akkor ne foglalkozz a vizsgával, ha mondjuk 15éves vagy, és lehet, hogy már csak 2-3évig tudsz odajárni olcsón, akkoris kezdj bele mindenképp, mert egyrészt idősebb korban lehet hogy 3év alatt behozod azokat akik 10éves koruk óta csinálják, és 16évesek levizsgáznak, meg ugye csak előnyöd lesz belőle, ha tanulsz hangszeren:) én sem vizsgáztam le, pedig 6évig jártam, és mentem is utána középfokúra, most konzervatóriumban tanulok, de nincs hiányérzetem hogy nem vizsgáztam le anno :D

2013. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!