Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerinted ki a valaha élt...

Szerinted ki a valaha élt legjobb gitáros?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 18:14
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszolónak üzenném azért,hogy Hendrix idejében teljesen más volt a világ.Nem volt jútúb,vagy ezerféle tab-oldal,guitarpro ahonnan kb bárki,tehetségre való tekintet nélkül megtanulhat bármit.Azt,hogy nem volt akkora gitáros meg nem tudom mi alapján mondod,szerintem jóval a kora előtt járt zeneileg.A mai gitárosoknak van már lehetőségük,hogy zeneiskolákban tökélyre fejlesszék technikai tudásukat,így lesznek Satrianik,Petruccik,de Hendrixnek erre nem volt lehetősége.Továbbá tiszteletben tartom véleményed,meg nem is ismerem az általad felsorolt gitárosokat,de számomra egyik (ebben a topicban említett) mai technikás gitáros zenéje sem ér fel ahhoz amit ő csinált.

Arra a kérdésre meg,hogy ki a valaha élt legnagyobb gitáros szerintem egyértelmű,hogy Radics Béla a válasz. Az ő munkásságába most ne menjünk bele,ahhoz kéne egy szabad este,meg pár korsó sör:),de neki aztán semmi lehetősége nem volt rendesen zenét tanulni,fellépni mégis megtanulta szalagosmagnóról és terjesztette hazánkban az 'imperialista' országok zenéjét.

2009. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Thurston ***** válasza:

Az általam leginkább preferált gitáros, Mikael Akerfeldt szintén teljesen magátül tanult meg gitározni. Sőt, nekem meggyőződésem, hogy csak az lehet igazán előramutató és ötletes gitáros, aki mindent csak és kizárólag magától tanul meg. Tehát ebből a szempontból hülyeség volt, amit írtál (merthogy többnyire egyetértek vele, és ha ismernéd például az Opethet, akkor te is értenéd, hogy miről beszélek).


Az a baj, hogy rohadt fáradt vagyok, és abszolút nem tudom összeszedni a gondolataimat. Remélem valamelyest sikerül kitalálnod őket ennek ellenére.


Pár link:

http://www.youtube.com/watch?v=ePkxTOz5Cr8

http://www.youtube.com/watch?v=lk6Q4FpW-sY


Egy-két Cynic is: (Paul Masvidal)

http://www.youtube.com/watch?v=l7B1OKdpTJo

http://www.youtube.com/watch?v=5q4gDd153HM


Ha meghallgatod, szeritnem be fogod látni, hogy bőven találni itt olyan szokatlan, már-már disszonáns váltásokat és hangkészletmegoldásokat, amiket zenetanárnál a büdös életben nem fogsz tanulni, sőt.

2009. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
70%

Nem úgy értettem,hogy mindent tanártól tanult a stílust,egyedi dolgokat nyilván nem lehet tanulni. Én azért tartom többre Hendrixéket,hogy amíg mások 40ezer hangot játszanak percenként,arpeggio,tapping,legato-futamokkal addig ő egy egyszerű 12/8-os balladával szerintem sokkal több érzelmet tud kifejezni.Azt is tudom,hogy az általad felsorolt személyek is tudnak balladákat játszani.

Ebben a kérdésben nem tudunk kilépni a szubjektivitásból,de ez nem is baj.Hendrix szerintem még ma is bőven kivételes tehetségnek számítana.

2009. dec. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim válasza:
100%

Hendrixet azért tartják a legtöbben a valaha élt legjobbnak,mert egy csomó mindent ő hozott bele a gitárjátékba,egy csomó technikát általa ismert meg a zenésztársadalom.Úgyhogy énis Hendrixre voksolnék,már csak azért is,mert Joe Satriani őt tartja a legnagyobbnak,az ő hatására vette a kezébe a gitárt,és Satriani hatására és tanítása fejlődött fel Kirk Hammett,és Steve Vai is,és én mindegyiküket nagyon szeretem és tisztelem,de ők csak egy része azoknak,akiket hallgatok.Nagyon sokféle gitáros van már,és nem is lehet rámondani egyre sem,hogy:na,ő a legjobb,mivel már számtalan különböző műfaj van,és nem lehet összehasonlítani egy country-zenészt meg egy death-metálos arcot.Szóval a fent említett gitárosok után,miután minden Hendrixtől indult,ezért rá voksolok,mint említettem.

17F

2009. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Aki írta azt, hogy Izzy írta a gitárt, egy kicsit téved.

Igen, ő volt a fődalszerző, de azért a Welcome to the Jungle és Sweet child O' mine szólóit és fő riffjeit mégis csak Slash írta :) (sőt azt hiszem, hogy ezt teljes egészében Slash írta)

de am a kérdésre válaszolva: kedvencem stílusra: Slash

de szerintem a legjobbak közé tartozik még: Jimi Hendrix, Joe Satriani, Steve Vai,James Hetfield,Kirk Hammet,Jimmy Page, meg még írhatnánk regényeket :)

2010. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim válasza:
73%
Hendrix
2010. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lett volna Hendrix nem létezne gitárszóló. ennyi.
2010. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 Thurston ***** válasza:
89%
Ennek a megállapításnak nem sok alapja/értelme van.
2010. jan. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
68%

Sok név elhangzott itt, de szerintem Yngwie Malmsteen-t kihagytátok a listából...


http://www.youtube.com/watch?v=eK0rvReE-4c


Végig kell nézni ezt a videót, tud az öreg.

Egyébként Joe Satriani és Steve Vai kínjában pengetőket dobált meg hangolta a gitárját a G3-on, míg Yngwie szétszólózta az agyát :D:D

2010. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim válasza:

Még mindig Hendrix csecsén csüng a fél gitártársadalom. Ami nem is csoda, hisz abban a korban, olyan technikai színvonallal és a nyilvánvaló képzettségbeli hiányosságaival együtt is maradandót nyújtott. Nem is akármilyet.

A gitárhősök között (és ebben a legnagyobb gitárosok is egyetértenek) Guthrie Govannál nincs jobb. Nem lehet olyan stílust mutatni a pacáknak, amiben ne mozogna otthonosan. Ő az abszolút zseni.


Akiket nagyon szeretek: Tony MacAlpine, Zakk Wylde, Slash, John Mayer, Jimmy Page, Eric Johnson, Joe Pass, stb..

2010. febr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!