Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárom legyen? rézhúro...

Milyen gitárom legyen? rézhúros vagy nylonhúros? Melyik a jobb? (asszen a rézhúrosokat western a nylonhúrosokat meg klasszikusgitárnak hívják. )

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 14:50
 1/3 A kérdező kommentje:
bocsi nem rézhúrt akartam írni hanem fémhúrt
2009. szept. 13. 14:57
 2/3 anonim válasza:

Mindkettőnek van előnye és hátránya is. A nejlonhúros jó első gitárnak, könnyebb leszorítani a húrokat, és az ujjaid is szép fokozatosan szoknak hozzá a "terheléshez". Ráadásul olcsóbb is, tehát ha mégse tetszik a gitározás, akkor nem dobtál ki sok pénzt a kukába.

A fémhúros gitároknak (szerintem szebb a hangjuk) és tartósabbak. Úgy értem strapabíróbbak, valahogy jobban össze vannak rakva, és szerintem szebbek is. A hátránya pedig a fordítottja mint amit a nejlonhúrosnál írtam, tehát nehezebb játszani rajtuk (eleinte), szétszedi a kezedet (eleinte) és drágább is. A húr is drágább bele. Szerintem menj el egy gitárboltba, vedd a kezedbe mindkét fajtát, játssz rajtuk, és alaposan kérdezd ki az eladókat is! :)

Sok sikert!

2009. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
az a bajom hogy szülinapomra (aug vége) kaptam egy fémhúros gitárt. jó nagy..:S az elején föl se tűnt hogy bnőmnek más van és elmentem egy olyan "zenekarba" ahol a táborokba mi fogunk zenélni. ott döbbentem rá hogy a többieknek nylon húros van és éreztem is hogy más a hangja..:S most padlón vagyok nem tom mit csináljak. sztem visszamegyek a gitárboltba szüleimmel és az alig használt gitárt lehet hogy visszacserélem ha tudom....(különben nem én választottam hanem a szüleim vették meglepetés gyanánt...:S
2009. szept. 13. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!