Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell a jó zenéhez, és a...

Mi kell a jó zenéhez, és a tiszta, stúdió hangzáshoz? Hogyan építsek otthon stúdiót? Mi az ami tudjuk hogy ott kéne hogy legyen 1 zene kikeverésekor, de mégse halljuk?

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 23:30
 1/6 anonim válasza:
100%

Mi kell a jó zenéhez? Egy jó zeneszerző


Mi kell a tiszta studióhanghoz ? Egy százmilliós stúdió megteszi , igaz ennek semmi köze az első kérdéshez. Egy számot nem azért fogsz kedvelni hogy azt milyen drága berendezésekkel rögzítették csupán a zene hangulata + az első hallgatása alatti élet eseményeid rögzülnek ,égnek bele az agyadba ,ebből lesz egy emlékképed amit az adott zeneszám x évvel későbbi felcsendülése előidéz benned. Ha rossz esemény kapcsolódik hozzá akkor azt fogja felidézni így gyűlölhetsz egy számot.


Hogyan építs stúdiót? Legyél milliomos vagy tölts le egy szoftver studiót illegálisan ahogy azt mindenki teszi , én spec megvettem a sonar x1 emet mivel 20e ft ért nem fogok itt cigánykodni és olyan írdatlan tudást kaptam így is hozzá hogy a negyedét se használtam mai napig.De pl egy reason 3 -4 el nagyon szépen el lehet játszogatni amatőr szinten is.


A harmadik kérdésed olyan hogy ha neked ilyen kérdéseid merülnek fel egy alkotó folyamat kapcsán akkor inkább ne erőltesd.

Két dolgot keversz , van a sláger gyártó ipar , és van a művészi alkotó véna eredménye.

Melyik akarsz lenni döntsd el magadban ,bár ha ezt el kell döntened már régen rossz.

2013. márc. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aláírom a fentieket, mélységesen egyetértek az előzővel, aki zenésznek született az megtalálja a maga útját a zene felé egyedül is.
2013. márc. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Igazuk, van de nem segítettek valami sokat ezzel :) na de majd én leírom a teendőket ! ! ! :D


Kell egy számítógép, nem kell, hogy egetrengető, atomreaktor legyen, egy első közép kategóriás PC/Laptop elég 2gb rammal+2,4GHz...stb..stb :D

Aztán kell még valami amivel felveszed itt kettő verziót tudok mondani kezdem az olcsóbbal:


1.: Vásárolsz egy USB-skondenzátor stúdió mikrofont ének gitár felvételhez tökéletes és ehez nem kell semmilyen más külső eszköz csak maga a mikrofon USB-ról 3v áramot kap de egy belső hangártya felerősíti 9-re így ugyanolyan áramellátást kap mint egy nem USB-s, igény szerint állványt(7 ezer), POP filter(Elengedhetetlen kellék pl.: P ejtésénél a levegőt "megszűri" és nem torzít !) papyr tojástartó tálcákkal kiraksz egy sarkot és mehet az érzés. Ui.: A tojástartó nem hangszigetel ez téveszme, csak az üres falat kitölti..stb


2.: ugyan az mint az előző, csak a mikrofon nem USB hanem szabványos, és kell hangkártya+keverő hozzá ami ügye árban drágábbra jön ki :\


Mi az USB megoldást használjuk, Samson c01u mikrofonnal, CoolEditor pro-val vesszük fel de Audacity is tökéletes megoldás felvételre az utóbbi ingyenes, felvétel után elküdjk a sávokat egy hangteknikushoz utómunkára(1500HUF) olcsó minőségi ha érdekel majd elérhetőséget adok róla :D na kb ennyi.. ha valamit kihagytam volna és kérdésed lenne csak írj heti 1x 2x megnézem a megválaszolt kérdéseim :D sok sikert !

2013. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A kérdező zene kikeveréséről beszél de nem derül ki belőle hogy most dj akar lenni vagy énekes ,tehát nagyon nem mindegy hogy melyik irányban adsz neki segítséget mert lehet hogy ő pont nem arra gondolt hogy hogyan kell az ének sávot felvenni majd bekeverni.
2013. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Hogyan építsek otthon stúdiót?" Erre a kérdésre szerintem 100%-ra megadtam a választ.. 21:05 voltam..
2013. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Attól függ, hogy mire szeretnéd használni a stúdiódat.

Elsősorban minden házi stúdió alapja a jó hangkártya, ha ez nincsen meg akkor hiába veszel mondjuk több száz ezres előfokot, mikrofont vagy akármit, akkor sem fogsz jó minőségű felvételt készíteni,ha az interface silány minőségű. Ha jót akarsz akkor minimum egy m-audio fast track pro, de kevés pénzért ne várj csodát. esetleg ha nényrá anyi pénzed akkor belső pcikártyáka között nézz szét pl: emu 1212. Manapság a belső pci kártyák jó minőséget tudnak és viszonylag olcsók

2013. márc. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!