Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Home studio! Ha valakinek van...

Home studio! Ha valakinek van otthon studioja el tudná mondani mi tartalmaz mennyi idő és pénz volt összerakni?

Figyelt kérdés
mire kell figyelni. eredetileg csak géppel tervezek zenélni de már nem bírja az itthoni gép. hogyan érhezek el teltebb, szebb hangokat stúdióprogrammal való zenekészítésben. [link] ilyen stílusban

2012. jún. 17. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj már meg, de az ilyen zenéhez hogy a fenébe jön egyáltalán bármiféle stúdió?

Ehhez egy normális fejhallgató, meg valamilyen közepes PC kell, aztán kész...

2012. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem haragszom de sajnos nincs igazad. inkább válaszolj a kérdésre, ha nem tudod, miért jöttél? :)
2012. jún. 17. 20:30
 3/10 anonim ***** válasza:

De tudom, most írtam le...

Egy füles, egy PC, meg valami program, 100ból meg van.

2012. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van jó fülesem (sennheiser) és jó programom (50+gb) a kérdés pedig továbbra is: eredetileg csak géppel tervezek zenélni de már nem bírja az itthoni gép. hogyan érhetek el teltebb, szebb hangokat stúdióprogrammal való zenekészítésben?
2012. jún. 17. 20:52
 5/10 A kérdező kommentje:

na egy külföldi riportból megtudtam hogy ez a hangkártya pl elég jó: UAD DSP-Card

ha szerzek egy hangkártyát azt csak berakom vagy kell/érdemes vele párhuzamosan a számítógép más alkatrészeit is fejleszteni?

2012. jún. 17. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Stúdiónak akkor van értelme, ha élő hangszerek vesz fel az ember. Ott számít a terem akusztikája, a mikrofonok, kompresszor, stb. minősége. Az általad belinkelt zenéhez ilyesmi nem kell, mert az ilyen zenék hangmintákból készülnek. Ami kell: egy jó gép (dual core sok rammal megteszi), hangkártya (nem kell túl drága), MIDI-vel ellátott szinti vagy billentyűzet (amivel feljátszod az adott dallamot),füles vagy 2 jobb fajta stúdióhangfal, DAW szoftver, amiben a zenét csinálod (Cubase, FL studio, akármi... ), egy rakás jobb fajta VSTi (virtuális szinti) + ami a legfontosabb: 2 jó fül, hogy teltebb, szebb hangokat kapj. Alap effektekkel (EQ, reverb,chorus, kompresszor, delay) szinte bármit meg lehet csinálni, ha ért hozzá az ember.
2012. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szóval hangkártya kell és ram. léteznek külső hangkártyák amit átrakhatok másik gépbe anélkül hogy szét kelljen szedni? plugin daw az van. még egy fontos kérdés, egy stúdióban hallottam a szabvány hangfalakról amik olyan monitorhangfalak amelyek egy szabványnak megfelelően osztják el a frekvenciákat mert ha az én fülesemnek mondjuk nagy a basszusa akkor lejjebb veszem más meg nem fogja hallani. ilyen hangfalat hol lehet kapni elérhető árban?
2012. jún. 17. 21:14
 8/10 A kérdező kommentje:

pontosítva csak két kérdés.

-szabványhangfalnak van e más neve vagy milyen fülest/hangfalat vegyek ami nem torzít az eq-n?

-ahogy a processzor teljesítményét ghz-ban mérik úgy a hangkártyáét miben? érdemes e külsőt venni?

2012. jún. 17. 21:21
 9/10 anonim ***** válasza:
A rendes stúdióhangfalak elég drágák. Ha beírod keresőbe, biztos találsz valamit. Én sima 2 sávos Yamaha hangfalakat használok, és amit ezen beállítottam, még mindenhol jól szólt. Kb. 50 ezret adtam értük. Biztos nem tökéletes, de nekem ez megfelel. Ami pedig a hangkártyát illeti, a legjobb megoldás egy külső hangkártya. Én Lexicon Omegát használok (USB-s), kb. 30 ezerért már lehet szerezni. Persze rengeteg fajta létezik manapság, és aránylag olcsón is egész jókat lehet venni. Ezeknél a lényeg az ASIO támogatás, ami lehetővé teszi, hogy ne kelljen 2 másodpercet várni, amíg megszólal a hang, miután lenyomtad a billentyűt, vagy megváltozzon a hangzás, ha állítasz pld. egy EQ-n.
2012. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem. kösz szépen!
2012. jún. 17. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!