Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen fával vagy műanyaggal...

Milyen fával vagy műanyaggal lenne érdemes kitámasztani a húrlábnál a csontot, hogy magasabb legyen?

Figyelt kérdés
Klasszikus gitárról van szó. Tudom, hogy ha alacsony a húrlábnál a csont, (a nut :D), és emiatt zörög, akkor ki kell cserélni egy magasabbra, viszont hamarosan használnom kell, és addig már nicns időm. Szóval, mivel érdemes kitámasztani? hallottam már olyat, hogy valaki gyufaszálat tett alá, csak úg yszeretném, hogy minél kevesebbet vegyen el a hangjából. Ha keményfával támasztom ki, akkor kisebb felületen érintkezik a csont az alatta lévő húrlábbal, és kevesebb rezgés jut a fedlap felé, így rossz lesz a hangja, igaz? Ha meg puhafával, az meg egy csomó rezgést elvesz, nem továbbítja, amiért puha, és megintcsak sokkal rosszabb hangja lesz. Legalábbis nekem ez az elméletem, de valami hozzáértő biztos jobban fogja tudni. Szóval, Keményebb fával (akár műanyaggal), vagy valami puhább fával (akár papírral) érdemes egy kicsit alátámasztani, hogy magasabb legyen?

2013. márc. 11. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik rossz megoldás.

Ha egy pontosan egyenletesen ugyanakkorára megcsinált keményfával még leginkább, de minden befolyásolja a hangzást. De nem igazán látom, hol találsz épp megfelelő méretű fát, ami a húrlábbal épp megegyező hosszúságú, szélességú és kellő magasságú. Feltételezem, hogy csak minimális magasítás kell, egy ilyen kis fogpiszkálóméretű fa nagyon törékeny. Egyébként meg ha csiszolgatni kell, akkor már sokkal inkább egy új húrlábat kéne.

A papírt meg a gyufát felejtsd el.

Egyébként mi az, hogy hamarosan?

Egy ilyen csont húrlábat szerintem pár óra alatt meg lehet csinálni.

Hangszerészeknek szokott lenni nyersanyag, azt csak csiszolni kell méretre.


Ha már kísérletezni lehet, akár egy megfelelő méretű, vékony rézcsíkot is kipróbálnék, bár ez is változtat a hangon

2013. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kísérleteztem anno ilyesmivel, mert nagyon kellet a gitár, és nem tudtam máshogy megoldani. Bármit tettem a húrláb alá, teljesen elrontotta a gitár hangzását.Az lett a vége, hogy rendeltem húrlábat.
2013. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megoldani:)
2013. márc. 12. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!