Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ilyen rossz a "zene"...

Miért ilyen rossz a "zene" manapság? Hova tűntek a jó számok? Folyton csak a partizenék jönnek ki meg a gangnam style, LMFO számai, és ilyen egyhangú, semmi érzelem zenék. Miért? És csak engem zavar ez? 19/L

Figyelt kérdés
nem vagyok valami idős, de tudom, hogy egész gyerekkoromban 14-15 éves koromig volt egy csomó kedvenc számom, élvezet volt zenét hallgatni, és érzelmeket hozott elő belőlem a zene, az egyes eseményeket is így utólag egy-egy számhoz kötöm, de most ezekhez a partyzenékhez egyszerűen semmit nem tudok közni, max a discoban seggrázást, meg az idióta részegeket.. és nincs is kedvenc számom már legalább 3 éve, mert ezeket a zenéket NEM tudom megszeretni, a magaménak érezni.. és körülöttem mindenki ezeket hallgatja, meg ahogy látom alapból a többség az ilyen zenéért rajong mostanában, legalábbis a korosztályom.. és a régi zenéket hallgatni meg nem lehet végtelenségig, mert egy idő után unalmassá válnak.. úgy örülnék ha megint olyan jó lenne a zene, mint régen, és jobbnál jobb számokat lehetne felfedezni..
2013. márc. 19. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig van jó zene. Ha egy kicsit körülnéznél, "aláásnád" magad a dolgoknak ahelyett, hogy ezen siránkozol, találnál jó dolgokat. Miért van olyan érzésem, hogy te a divatosat veszed csak észre?

No offense, nem akarlak megbántani, csak nekem ez tűnt fel rögtön.

2013. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert sajnos erre van igény és kereslet. A kiadókat nem érdekli, hogy az emberek kis százaléka inkább igényesebb zenét akar, hisz abból nekik nincs akkora hasznuk. Ők csak a tömeget szolgálják ki.Ezért tart ott a zene ipar ahol.Az egyedi új dolgokat elnyomják a tucatot viszont a képünkbe nyomják. És sajnos ez nem is fog változni egy ideig mert jelenleg az emberek kis százaléka meri felvállalni,hogy ő valami jót akar,mert fél attól,hogy kikerülhet abból a tömegből és egyedül lesz.
2013. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, ha "aláásnám" magam.. tehát csak azokat a zenéket "reklámozzák" amik ilyenek, és ezek lesznek népszerűek.. a jó zenéket nem olyan könnyű megtalálni..régen a jó zenék voltak a népszerűek, nem ezek, tehát azért szerintem változott.. régen nem kellett "aláásnom" magam, hogy találjak olyan zenét, ami tetszik..:)
2013. márc. 19. 20:03
 4/7 A kérdező kommentje:
második, egyetértek..
2013. márc. 19. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:

> És csak engem zavar ez?

Engem is zavar. A mostani "zenék" többsége primitív, digitális zörejekből összerakott, eltorzított, ritmikusan csörömpölő sz*r. Számomra egyszerűen élvezhetetlenek, nem tudom megérteni, hogy másoknak miért tetszenek. Én az ilyen unalmas, üres, dallamtalan valamiket nem is nevezném zenének, inkább csak elektronikus zajnak.


> az egyes eseményeket is így utólag egy-egy számhoz kötöm

Én is. :) Néhány számmal régi emlékeket, hangulatokat tudok előhívni.

Van pár egészen furcsa összekapcsolódás is.


> a régi zenéket hallgatni meg nem lehet végtelenségig,

> mert egy idő után unalmassá válnak..

Azért elég sok régi zene van ám. :)


> a jó zenéket nem olyan könnyű megtalálni..

Én régebben azt csináltam, hogy elindítottam a DC++-t (hát igen, jó régen volt), letöltöttem 15-20GByte zenét, és elkezdtem őket kiválogatni. Mindegyikbe beletekertem, belehallgattam egy fél percre, és ha jónak tűnt, akkor félretettem. Miután rendesen meghallgattam a félretett dalokat, maradt belőlük olyan 8-12db. :) Viszont azok olyan zenék, amik tényleg tetszenek, és amik sokáig a kedvenceim voltak.

Szóval meg lehet találni a jó zenéket, de tényleg nem könnyű.

2013. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak még jó zenék csak meg kell találni és nem feltétlen a TV -ben, rádióban kell keresni, mert ott nem fogsz találni, ha nem jön be a mainstream zene.
2013. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy 1000 zenei stílus van a földön, ha nem tetszik amit a tv nyomat, lehet hallgatni mást: pl. gothic rock/metal, jazz, ebm, post-rock, neoklasszikusok. Tele érzelmekkel, fordulatokkal, újdonságokkal...

Kicsit kísérletezgess, ha a TV és diszkó zene sok volt én is így tettem és rengeteg új stílust ismertem, szerettem meg!

2013. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!