Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitár legyen a következ...

Milyen gitár legyen a következő? Véleményeket, tapasztalatokat kérek?

Figyelt kérdés
Már 1 éve klasszikuson játszok. Már elég jól megy ezzel a fajtával. Szeretnék váltani.Én elektro akusztikuson gondolkoztam, ez talán komolyabb. Mit gondoltok, és melyik márka AZ előnyösebb?

2013. márc. 22. 22:08
 1/6 anonim válasza:
Nekem is elektro-akusztikusom van. Cort SFX1F. Igazából hangzásban is van különbség minden egyes márkánál, kialakítástól függően. Rád van bízva, hogy neked melyik márkának a hangzása, kialakítása tetszik.
2013. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elektroakusztikus semmivel se komolyabb úgy általában, mint egy normál akusztikus, az a különbség, hogy van benne egy piezo hangszedő (többnyire) a húrlábnál és egy beépített műanyag doboz az elektronikának a kávánál.

Ettől még ugyanolyan akusztikus gitár, csak rá lehet dugni erősítőre vagy felvételt lehet csinálni.


Ne ettől várj fejlődést.

2013. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddigi gitárom csak egy 20.000 forintos gitár, azért gondoltam , hogy komolyabbra váltok.
2013. márc. 24. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért?

Mi a célod vele, hogy "komolyabbra" váltasz?

Miért nem váltasz egy komolyabb akusztikusra? Ugyanazért az árért valószínűleg jobb akusztikust kaphatsz, mint amennyiért egy elektro-akusztikust.

2013. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak annyit tennék hozzá, hogy a fémhúros gitárokat hívják akusztikusnak és elektroakusztikusnak. Szerintem tévesen, mivel bármilyen gitár akusztikus (a klasszikus is), amit nem kell erősítőhöz kötni, hogy hallhatóan szóljon. Sajnos viszont még a zsargonban is így van elterjedve.

De mindegy is. Ha azért váltanál gitárt, mert olyan zenéket játszanál, amihez fémhúros kell és ezért írtál akusztikust, akkor nyilván szükséged lesz rá. Ajánlanám az Ibanezeket, Cortokat, Yamahákat, de Epiphonnal sem fogsz mellé. Mindezek 30-40 ezer HUF kategóriában már nagyon jókat tudnak. Ha kell bele elektronika, akkor 70-80.


Ha viszont maradnál a klasszikus zenénél és a nylonhúrnál (innen is lehet továbbmenni pl. flamenco vagy brazil irányba), akkor egyértelműen a Yamahákat ajánlom c40-től fölfele (30 rugó asszem a c40, a többi a minőséggel egyenes arányban drágul), amik a saját árszintjükön olyan minőséget ajánlanak, mint bármely más márka kétszeres áron. Szerintem legalábbis.

2013. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom, mást is zavar az akusztikus szó hibás használata a gitároknál. :)

Mondjuk én azt a gitárt nevezném akusztikusnak, melynek a hangját egy akusztikailag rezonáló üreges doboztest "erősíti"... bár ez se biztos, hogy teljesen pontos.

2013. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!