Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kíváncsi lennék arra, hogy...

Kíváncsi lennék arra, hogy melyik a jobb gitár 1. Cort Kx5 fr 2. Ibanez GRG270 bk Főként www.youtube.com/watch? V=B4kMQ_PPklY Ezekkel a gitárokkal lehetséges ilyen típusú zenéket játszani? A hangzásuk jó lesz? Vagy ilyen típushoz jobb gitár kell?

Figyelt kérdés
Kérlek normális válaszokat adjatok
2013. márc. 30. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem Cort KX5 gitárom van, floyd nélküli. Drop C hangolásban használom, főként death metált és metalcoret játszok vele. 12-56os húrokkal nagyot szól :) én a Cort-ot venném, mert ilyen árkategóriában a Cortnál minőséget fizetsz, más gyártónál pl Ibanez pedig a névért fizetsz...

De floydos KX5ről sajnos nemtudok véleményt mondani, hogy hogyan tartja a hangolást.. ezért vettem inkább fix húrlábasat, azzal nincs probléma, és olcsóbb is. persze nem vagyunk egyformák lehet, hogy neked szükséged lesz a floydra :)

2013. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából ez lenne az első elektromos gitárom:D

Tudom hogy a parkway drive kicsit erős kezdés ezért csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést.

Köszönöm a választ :)

2013. márc. 31. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, azt nem szabad várni, hogy kezünkbe veszünk egy gitárt kezdőként, aztán elkezdünk egy ilyen stílusú zenét tolni :D és ezt ne elkeserítésnek vedd. :D Én úgy kezdtem el elektromos gitáron, hogy botfülem volt, aztsem tudtam hogy milyen hangok vannak a gitáron, aztán mikor meglett az első gitárom, elkezdtem keresgélni neten, tanulgattam, skáláztam, aztán ilyen könnyebb rock számokat tanultam meg, pl I love rock and roll.

Soha nem voltam tanárnál, nem állítom azt hogy tudok gitározni, de ez engem nem érdekel :D azért csinálom mert szeretek zenélni, hatalmas élmény..

Már több mint 2éve játszok elektromos gitáron kb 3 hónapja vettem a Cort-ot.. mostanában már ilyen Bullet For My Valentine-t játszok, van olyan szám amit TAB nélkül tanultam meg tőlük, füllel :)

Szóval fejlődni lehet, csak akarat és gyakorlás kell hozzá.

2013. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akusztikus gitáron én is játszok lassan már vagy5 hónapja.

Metallicaát ?red hot chilli pepperst meg Tankcsabdát pl tudok játszani csak már egy kicsit keményebb zenét akarok.

Például azt hallottam hogy a Slipknot-nak nagyon könnyű számaik vannak és mivel az az egyik kedvenc zenekarom remélem az ő számaikkal tudok majd kezdeni :)

2013. márc. 31. 18:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi az a Floyd ?
2013. márc. 31. 18:15
 6/10 anonim ***** válasza:

a Floyd az a tremolo. az olcsó gitárokra hamis Floyd Rose tremolo kerül Floyd Rose Licensed (vagy Special) névvel, mert az eredeti nagyon drága, viszont a hamisítványok eltudják hangolni a gitárt használat közben... a tremolo annyit jelent hogy a húrlábat mozgathatóvá lehet változtatni, a tremolokar segítségével, ezáltal érdekes hangzásokat létrehozva.

http://www.youtube.com/watch?v=pEIo-5Wi1Jw ittvan egy vidi..

én soha nem szertnék floydos gitárt, nagyon nehéz beállítani, hogy rendesen működjön, ha kezdő vagy akkor meg pláne nem floydos gitár kéne.

Azt javaslom vegyél Fix húrlábas (tune-o-matic) gitárt..


[link]


Nekem is ugyan ez van. szépen szol, hangolast jol tartja.

Egyébként az általad említett Cort KX5 FR-ben is benne van h Floyd Rose.. az FR a floyd röviditese

2013. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2013. márc. 31. 19:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném venni
2013. márc. 31. 19:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Remek választás :) Mint már mondtam ez van nekem is, csak fehérbe. Nem bírom hangsúlyozni, csodás gitár. nem fogsz benne csalódni
2013. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Videókat néztem róla a hangja tényleg jó a kinézete meg még jobban tetszik :)
2013. ápr. 1. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!