Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni!?

Demetrius kérdése:

Szeretnék megtanulni gitározni!?

Figyelt kérdés

Tetszik az akusztikus és az elektromos gitár is. Kezdésnek melyiket ajánljátok vagy mindegy? Amelyik jobban bejön (elektromos)?

Ha megveszem a gitárt akkor egy elfogadható minőségűt akarnék venni a pénzt rászánnám. Tudnátok ajánlani indulásnak?

Lehet hogy kicsit hüly.ség de a Tankcsapda Nincsen semmi című számban a gitár hangzása nagyon bejön valami hasonló érdekelne leginkább.



2013. márc. 30. 23:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én a Cort elektromos gitárokat ajánlanám, mert az ő olcsó gitárjai is minőségiek. 60ezerért már középszintű gitárt kapsz tőlük, ami sokkal jobb mint a "márkásabb gitárok" - pl egy 60k-s Ibanez, Jackson, Epiphone, stb..

Én személy szerint egy Cort KX5-öst haszálok : [link]

Nekem nagyon bejön, drop C hangolásba használom, metálra, és nagyon bírja :) de mivel a szedők felezhetőek (single coil ként működnek ha bekapcsoljuk) akkor akár még bluest is lehet vele játszani.

2013. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%
Akusztikuson érdemes kezdeni, mert ha azon megtanulsz játszani, akkor elektromoson is tudni fogsz, de fordítva már nem igaz. Azon belül is a nejlonhúrosat ajánlom, mert az elején a fémhúrok szétgyilkolnák az ujjaidat.
2013. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
azon kezdj amit később is szeretnél tanulni, amelyik jobban tetszik. az előző hülyeséget írt (megint)
2013. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

"Akusztikuson érdemes kezdeni, mert ha azon megtanulsz játszani, akkor elektromoson is tudni fogsz, de fordítva már nem igaz"


1. válaszoló vagyok.

Sajnos kedves 2. válaszoló abból amit ide leírtál csak az igaz, hogy a fémhúrok szétgyilkolják az ujjakat.

Ha jól értelmezem, akkor most Te ezt írtad le: azért kell akusztikuson kezdeni, mert csak akkor tudsz majd elektromoson játszani. ha elektromoson kezdesz akkor nem tudsz akusztikuson játszani. - miért? nem egyforma a két hangszer? eltérő a nyak vagymi?.. Hát elárulom, hogy az Elektromos gitár nyaka még vékonyabb mint a legtöbb akusztikus gitáré, ezért sokkal kényelmesebb a játék. A fémhúr probléma orvosolható az elektromos gitáron is, lehet kapni light / super light húrkészletet (9-est vagy 8-ast) azok eléggé puhák. Egyébként minek népdalokat tanulni akusztikus gitáron, ha a kedves Kérdező Tankcsapdát - és ebből kifolyólag gondolom - hasonló rock zenét szeretne játszani.

2013. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Olyat nem állítottam, h elektromoson csak akkor tudsz játszani, ha akusztikuson is. De ha komolyan akarod venni a gitározást, és nem csak 1-2 számot akarsz tudni eljátszani, akkor nem árt, ha akusztikuson is tudsz.
2013. márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

De te ilyeneket honnan találsz ki?:DDD


aki komolyan foglalkozik gitározással, és mondjuk tanul elektromos gitáron, az el fog boldogulni egy akusztikus gitáron is 1-1 dalkísérettel vagy hasonlóval, de nem attól lesz jobb gitáros, ha akusztikussal kezd.

2013. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Akusztikuson érdemes kezdeni, mert ha azon megtanulsz játszani, akkor elektromoson is tudni fogsz, de fordítva már nem igaz"


Nekem ez még mindig úgy jön le, hogy azt állítod csak akkor tudsz elektromoson ha tudsz akusztikuson, és szerintem most nem én vagyok a hülye, mert 5x elolvastam ezt a mondatot kb..

de fordítva már nem igaz.. - tehát ha elektromoson kezdesz akkor nem tudsz akusztikuson?

magyarázd már légyszives el :)))

2013. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"aki komolyan foglalkozik gitározással, és mondjuk tanul elektromos gitáron, az el fog boldogulni egy akusztikus gitáron is 1-1 dalkísérettel vagy hasonlóval, de nem attól lesz jobb gitáros, ha akusztikussal kezd."

Én komolyan foglalkozom gitározással, ezt pedig olyantól hallottam, aki nálam is komolyabban foglalkozik vele, és azóta saját magam is rájöttem, h így van.


"de fordítva már nem igaz.. - tehát ha elektromoson kezdesz akkor nem tudsz akusztikuson?"

Így van, mivel akusztikuson jóval nehezebb játszani. Egyrészt vastagabb a nyaka, másrészt jobban kihallatszik, ha vmit nem jól fogsz.

2013. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igazából sokkal közelebb nem kerültem a válaszhoz mert embere válogatja a véleményeket. De megfelelő elszántsággal mind a kettőt meg lehet tanulni ebben szerintem nem tévesek és akkor mindegy melyikkel kezdek.

Egyébként igen inkább a Tankcsapda, Road, AC/DC és hasonló zenéket hallgatok hasonló stílus jön be viszont a Nirvana is nagyon közel áll a szívemhez mert zeneileg nagyon ott van.

2013. márc. 31. 19:11
 10/22 anonim ***** válasza:
nem tudom kitől hallottad, de ne higgy neki. én nagyobb emberekkel feszegetettem már ezt a témát, a világ legjobbjai közül is sokan elektromos gitárral kezdték. úgyhogy még mindig hülyeségnek tartom az érveidet
2013. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!