Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni. De nem akusztikus gitáron, hanem mondjuk basszusgitáron. Hogyan és hol tudnék tanulni basszusgitározni? 14/L

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:

szóval basszusgitározni vagy szólógitározni (sok kezdő nem tudja a különbséget)

am a legjobb a tanár lenne de ha nincs erre lehetőséged akkor netről.

én netről tanultam és így sokkal lassab meg szerintem rosszabb de 5-6 év után el tudok játszani számokat gitárszólókkal.

2013. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak van egy barátnőm,akinek bandája van,és a basszusgitárosuk kilépett,és amíg nem találnak újat,nekem megtanítottak pár számot,de így elég nehéz,de annyira megtetszett,hogy szeretnék igazából gitározni.Mert úgy kb szerintem két hét és találnak egy gitárost.Eddig vagy három napba telik megtanulni egy számot,de csak ha a három nap alatt folyamatosan gyakorolok legalább naponta öt órát...így meg elég fárasztó is,és gondolom ha tényleg tudnék gitározni,akkor könnyebb lenne,és talán egyszer egy bandában is játszhatnék. :)
2013. febr. 14. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Igényes banda lehet.
2013. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit akarsz 14 évesektől, nem lesznek Dream Theater ebben a korban...


Szerintem már az is szép dolog, hogy ilyen lelkesenk gyakorol.

2013. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem kissé humoros, hogy a kilépett basszusgitárost olyannal akarják pótolni, aki még életében nem fogott hangszert.
2013. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt annak idején ilyen korunkban mi is csináltuk. Na jó, nem teljesen, mert a srác akusztikuson tudott Am G F E akkordokat játszani, de basszus még nem volt a kezébe.

Egész gyorsan megtanulta, amit kellett.

2013. febr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor tegyük rendbe a fogalmakat:

Akusztikus gitár: egyértelmű.

Basszusgitár: lehet akusztikus vagy elektromos. Általában 4 húros, és egy oktávval lejjebb van hangolva, mint az akusztikus gitár.

Szólógitár: másnéven elektromos gitár, a rockzene legfőbb hangszere mondhatni. Ez, pont mint az akusztikus gitár, 6 húros.


És akkor most döntsd el, melyiket szeretnéd.

2013. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért a basszusból nem túl jellemző az akusztikus, már úgy értem, alapból nem sokan használják és még kevesebben kezdenek azon tanulni. :)
2013. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, azért egy együttesbe rendes basszusgitárost lehet, hogy nem fognak két hét alatt találni. Max. olyat, hogy amúgy gitáros az illető, és legalább vmi fogalma van a bassgitárról, mondjuk párszor volt már a kezébe. Ha megtetszett ez a zenedolog, először tényleg azt kellene eldöntened, hogy milyen hangszeren szeretnél játszani. Olyan szempontból lehet, hogy jobban jársz a basszgitárral, hogy gitáros nagyon sok van, basszer viszont jóval kevesebb. A bassgitártanulás eleinte egyszerűbb lehet, mint a gitár, de ha magasabb szinten szeretnél vele foglalkozni, akkor minden hangszer egyaránt nehéz.
2013. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kvintek,fekvésváltások. Ez a fontos. 20 éve tolom de még nem tudokigazán jól játszani. Bár nem is gyakorlok annyit mint te.Nálunk úgy volt hogy dobos legyek vagy b.gitáros. Ja hogy a dobszerkó 70e(akkor) bassgitárt meg szereztem 5 ért. Igy lettem basszer. Hajrá!
2016. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!