Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti 4 hónap gitározás után...

Ti 4 hónap gitározás után mennyit tudtok/tudtatok?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!:)
2013. ápr. 3. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A dúr és moll akordokat meg a kvinteket úgy nagyjából tudtam, egyszerűbb dalok, amik ezekkel vannak, úgy-ahogy mentek. Most nemrég találtam pár felvételt a gépemen, amiket akkor csináltam arról, ahogy gitároztam, hát azért ritmusérzékre szerintem érezhetően, elég sokat fejlődtem azóta. Én valamivel több mint 2 éve kezdhettem, most azt írtam le, ahogy olyan 1,5-2 éve állhattam.
2013. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. ápr. 3. 20:08
 3/18 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Rqgo1HYlZ4g&list=PL4FF5DFDB4B..

kb ilyesmiket játszhattam 3-4hónap után. nem ismertem még az akkordokat (névről), lassan, de biztosan haladtam. azóta eltelt 8 év, most pl ezt fogom tanulni:

http://www.youtube.com/watch?v=tj8iPmXwx6w

és mennek is az ilyesmik. örülök, hogy nem siettem sosem (bár másképp csinálnám, még lassabban, átgondoltabban, ha újrakezdhetném), de nem bánom, hogy sokáig alapokat tanultam, annál biztosabb most. most zenésznek tanulok, zeneművészetin:)


bár ez komolyzene, de a könnyűzenébe is belekóstoltam, ott nem tudom mennyi idő alatt mire jutottam el, de azzal már felhagytam

2013. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szép :)

Mondjuk én teljesen más stílust szeretek,játszok :)

2013. ápr. 3. 21:49
 5/18 anonim ***** válasza:

Attól is függ, vannak e alapjaid. Egyrészt zeneelmélet, másrészt a gitár valamilyen ismerete.

Ha a kottát is meg kell ismerned, akkor már sikerélmény egy egyszerű dal lejátszása is.

Általánosságban el lehet mondani, hogy egy év után illik ismerni az alap akkordokat, moll, dúr és szeptim viszonylatban. Kvinteket, terceket és legalább a nyolcad, esetleg a 16 hangokat.

Tremoló 2. év.

Fél év után valahol a errefelé, az akkordváltások lassan már mennek, bár néha még akadozik.

Ujjal bontás egy, két fajtája és néhány ritmus, viszonylag folyamatosan.

Napi 2 óra, vagy annál több gyakorlással.

Fontos az, hogy legyen tanárod, aki mindig olyan feladatot ad, amit éppen el tudsz végezni, de a fejlődésedet segíti, mindig egyre nehezebb feladatokkal.

Tanár (és szorgalom) nélkül évek alatt sem jutsz semmire...

2013. ápr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én netről tanulok és az akkordok,kvintek is mennek, bár a kvinteknél a pengetés nehéz, hogy csak azt a 2 húrt találjam el.

Igaz nem az oylan stílusú zenéket játszom, amiket az előző válaszoló linkelt, hanem inkább Nirvana,Metallica,stb...

2013. ápr. 4. 13:56
 7/18 anonim ***** válasza:

Ahhoz is szükséges a skálázás, a futamok igénylik.

A zeneelmélet szükséges minden zenéhez, ha imprózni akarsz, akkor ugye különösen.

Az első fekvésben már kell, hogy jól pötyögj, ha igen, akkor jöhet a 2. fekvés.

Ha 3 ujj már mozog, akkor kezdheted a kisujjaddal is a barátkozást.

Fene sem tudja, azt mondod, 4 hónap?

Ez egyébként relatív én 1 év alatt 6 - ot nyomtam le, igaz előtte fuvoláztam és az óráimat magam fizettem, ami nagy motiváló erő.

Szerettem is csinálni és valami tehetségem is volt hozzá, mert ezek is számíthatnak.

Hol tartasz?

2013. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
mondjuk ezzel nagyon nem értek egyet, hogy ha három ujjal megy, akkor lehet barátkozni a negyedikkel. szerintem kezdetektől fogva szokja csak hogy 4 ujjal kell játszani, mert ha hozzászokik a háromhoz, akkor azzal akar majd később mindent megoldani, és ha csak nincs ott a tanár hogy rászóljon, hogy van még egy ujja, akkor nem fogja használni sosem
2013. ápr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyjából igazad van, de ne felejtsd el, még csak 4 hónapja játszik.

Első fekvésben, c dur skála, egyszerű dalocskák, ilyesmi, itt tart még, persze elektromos gitáron nyomakodhat efektekkel egy kicsit mellé, de nem az a lényeg...

2013. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igazából az elmélettel sose foglalkoztam annyit, mert lassan rám ragad sok dolog a videókból. Már a 2. hónapnál megjegyeztem az akkordok nevét. És inkább számokon gyakorlok . Most például a Metallica-The unforgiven c. számát tanultam meg és így már jobban megy a több újjal játszás :)
2013. ápr. 4. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!