Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik szájharmónikát vegyem meg?

Melyik szájharmónikát vegyem meg?

Figyelt kérdés

1. Suzuki easy rider EZR 20C (hangnem C, 2500 Forint)

2. Suzuki folkmaster (választhato hangnem C,D,E,F,G,A,Bb, 3500 Ft)


többet nem költenék, ha van még más tipus amit ajánlotok az is jo csak eddig ezeket találtam

Mit jelent ez a hangnem mi a különbség például a C és a Bb között , nagyon más a hangzása ? az olcsóbbnál csak C van az lenne akkor a sztandard ? mert akkor az jo nekem


totál kezdőként gyakorolnék kaptam ezt a könyvet Herfli Suli Szájharmónika iskola kezdőknek ezzel tanulnám az alapokat



2013. ápr. 4. 02:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek szerintem vegyél C-set. Az az jelenti, hogy a hangjai sorban a C dúr skála hangjai

és C-s harmonikával nem nagyon tudsz olyan zenére játszani, ami D dúrban van.és Nem a hangzásban, hanem a hangolásban.

Az A-s az A dúr skála.

A C-s az C dúr skála.

2013. ápr. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A Herflisuli gyakorlatai C-ben vannak, tehát C-s harmonikát vegyél (de ezt leírják a könyvben is, úgy rémlik). Mindegyik herflivel más-más hangnemben tudsz játszani. Ha dúr-moll hangsorokra összpontosítunk, akkor a C harmonikán C dúrban és A mollban lehet játszani. Vannak hangváltós herflik is, azokkal mindenféle hangnemben lehet játszani. De kezdésnek mindenképpen C a jó.
2013. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem rég kaptam egy Suzuki folkmastert, nagyon jól szól nincs vele semmi bajom, de ha kezdő vagy és gyerek akkor szerintem a Suzuki easy rider EZR 20C-vel könnyebben tanulnál, mert az külön gyerekeknek való.:)

[link]

Itt megtalálód mind a két szájharmonikát:azt hogy hogyan szól, meg hogy mit mond róla Pribojszki Mátyás...:)

2013. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!