Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem tudom eldönteni hogy...

Garage store kérdése:

Nem tudom eldönteni hogy basszus vagy szólógitárom legyen?

Figyelt kérdés
Nem rég nagyából úgy fél éve elkezdtem gitározni megy is nem azt mondom hogy profin de gyakorolok azért amennyire tudok. de nemsoká ballagok és arról beszélünk hogy milyen ballagási ajándék kéne. Mondtam hogy gitár de nem tudom eldönteni hogy basszus vagy szóló legyen mert valahol azért szeretnék úgy kitűnni de azt nagyon nehéz megtanulni.Viszont a basszus gitár annyira nem hallatszik a zene alatt. Mert annyira nem értek hozzá de koleszos leszek és nem lesz annyi időm ezért szerintem a basszgitárt hamarabb megtanulnám viszont a szóló látványosabb.Ebbe kérném a tanácsotokat szerintetek melyik lenne a jobb ? A b*sztatásokra nem vagyok kíváncsi se a negatív hozászolásokra. A válaszokat előre is köszönöm.
2013. ápr. 10. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, h a basszgitár a zeneszámok jórészében a háttérben marad, de lehet azon is kulturáltan, ízlésesen játszani. Azt kellene kiderítened - Neked vagy másoknak - h a Te alkatod, mentalitásod melyiknek felelne meg jobban.

Ahogy írtad, nehéznek tartod a szólógitározást. A basszgitárt mennyit nyomtad eddig? Abban sikeresebb tudnál lenni? Szerintem még sokat kell gyakorolj, h eldönthesd, merre tovább - ha egyáltalán ez lenne az Életcélod.

2013. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
a basszusgitár a zenének az alapja ( a dob mellett). én szólózom, de már bánom, lettem volna inkább basszeros! :)ha a pénz nem számít annyira, akkor basszusgitár.
2013. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amelyik jobban tetszik, ne az érdekeket nézd! Ez a legfontosabb.

Szólógitárosként elmondhatom, hogy igaz a tény, miszerint laikus szemlélőknek nem tűnik fel a basszgitár a zenében, viszont az adja meg a zene lüktetését, ez biztosítja az egésznek az alapját. Hidd el, azt senki nem veszi észre, ha Te szólógitárosként egy szűkített akkord helyett az alap dúr vagy moll akkordot játszod, igazából le se szarják. Viszont ha egy bőgős nem azt húzza, amit kell, az rögtön feltűnik! Egy egészen kis technikai váltással, ritmusmódosítással már az egész dalnak más hangulatot tudsz teremteni.

Lassan két éve tolom aktívan minden hétvégén egy zenekarban és az a véleményem, hogy anno jobb lett volna, ha a bőgőt választom! Viszont azt is tartsd szem előtt, hogy sose késő változtatni! Sok sikert a döntéshez!

2013. ápr. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ne akarj kitűnni! Tanulj és gyakorolj sokat, szívből csináld azt, amit csinálsz és ki fogsz tűnni! :-) akár egy basszgitárral is lazán, egész jó technikákat ismerhetsz meg a neten.
2013. ápr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segitettetek :)
2013. ápr. 11. 13:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj most jut eszembe anyival szeretnék még töbet kérdezni hogy olyan van hogy egy baszgitárosnak nem megy szólón ( nem ilyen hatalmas hurtépésre gondolok hanem ugy középszinten kb) viszint egy szolosnak megy baszgitáron ? ha hülyeséget kérdeztem akkor bocsi :DD
2013. ápr. 11. 13:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az megy jobban, amit szívesen csinál. Szereti, nem kell megerőszakolnia magát, h gyakoroljon. Sikerélményekben van része. Van olyan, akinek mind1, h min játszik. Legyen az pengetős, vonós, esetleg billentyűs hangszer. Mindegyikben elég erős tud lenni. Ezek a zenei polyhisztorok. :)
2013. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!