Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet hegedűn jobb kézzel...

Lehet hegedűn jobb kézzel játszani, és a bal kezemmel húzni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 19. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya, ha így tanultál meg! Gitárosokból tudok több balkezes pengetőt is. Hegedűst még nem láttam, de ez nem jelenti azt, h nincs is. :)
2013. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
lehetni lehet, de nem jellemző. balkezesek is megtanulnak balkézzel intonálni.
2013. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak nekem az van hogy szuletesemkor nagyon meghuztak a bal kezemet(elpattant egy izom),ezert nem birom ugy kiforditani mint a jobbat.Es akkor gondoltam,hogy birnam-e a jobb kezemmel fogni.
2013. ápr. 19. 22:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet, csak tanárt nehéz találni hozzá, hiszen többségük jobbkezes. Én balkezes vagyok, és a "hagyományos" módon tanultam hegedülni. Nehezebb is volt a vonót kezelnem a jobb kézzel, mint ballal a hangokat eltalálni. :)
2013. ápr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elárulom Neked - hegedültem 10 évig - hogy a hegedűt az állunkkal tartjuk, a játszó kéz csak pihen a hangszer nyakán.

Kérdés, hogy a bal kezeddel fogod-e tudni húzni a vonót?

2013. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az szerintem menne,mert minden mas mozdulatot meg tudok csinalni vele,csak a kiforditast nem.
2013. ápr. 20. 10:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor Belőled még lehet akár egy "fordított állású" hegedűs is! :)))
2013. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szerencsére már hegedűkből is készültek balkezes hangszerek, az áruk sajnos a hagyományos felett van, de a megfelelő hangszeren nyugodtan tudsz fordítva is játszani.
2013. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem is értem. Úgy tudtam, h a hegedű szimetrikus hangszer - a húrozást nem számítva, de azt úgy teszed fel, ahogy akarod.
2013. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!