Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet hegedűn jobb kézzel...

Lehet hegedűn jobb kézzel játszani, és a bal kezemmel húzni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 19. 11:40
1 2
 11/13 anonim válasza:

Nem, a hegedű nem szimmetrikus. A lélek a jobb oldalon található, a basszusgerenda addig a bal oldalon, a legvastagabb húr alatt. Sőt, a húrláb is aszimmetrikus, annak is van egy ferde görbülete, mert a vékonyabb szálakat nem feszítheti annyira, mint a vastagabbakat.

Ezért készítenek balkezes hegedűket, amiknek a jobb oldalon van a basszusgerenda, bal oldalon a lélek, és jobb oldalon van az álltartó.

2014. szept. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es!

Hát el kell keserítselek...LEHET jobb kézzel játszani rajta! Nem egy hegedűst láttam már úgy játszani. Van aki úgy tanulja meg. Pont olyan, mint a gitárnál, ott is van aki az ellenkező irányba tartja.

Én ugyan bal kézzel játszok és jobb kézzel húzom a vonót, és a gitáron szintén a bal kezemmel játszok és a jobb kezemmel pengetek. De pl egy magyar zenekarban is a hegedűs fordítva játszik.

2014. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es vagyok...

+ még annyi, hogy nyilvánvalóan úgy is vannak kialakítva direkt azok a hangszerek...

2014. szept. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!