Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nylon, vagy fémhúros gitárt...

Nylon, vagy fémhúros gitárt vegyek? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve gitározok, és jelenleg egy nehéz-járású Stagg C442-m van, ami nylon húros. Úgy döntöttem, hogy szeretnék egy újat venni, lehetőleg fémhúrosat. Ezen a klasszikuson már nagyon jól tudok mindent, szóval inkább könnyű zenét szeretnék játszani, de még egy évig kell klasszikus gitárt tanulnom, valamint Klasszikus Gitárzenekarra is járni.


Kinéztem magamnak a helyi hangszerboltban egy fémhúros elektroakkusztikus Fender gitárt (a gitár még a boltban van, de elfelejtettem a típusát xD )


Tehát mit vegyek, hogy lehetőleg tudjam használni mindkét célra? Vagy csak egy célra tudom használni? :( Esetleg tudtok olyan elektroakusztikus gitárt ajánlani, ami mindkettő célra szépen szól?



2013. ápr. 21. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen gitáron lehet bármilyen zenét játszani, csak nem biztos, hogy jól szól és alighanem kicsit fura lesz, mintha egy direkt arra a célra készült hangszeren játszanál.


A fémhúros elektroakusztikus nem klasszikus zenére való. Ettől még játszhatsz rajta olyat. Csak éppe úgy fog szólni, mint egy fémhúros.

A klasszikus nem könnyűzenére való, ettől még játszhatsz rajta olyat, csak éppen úgy fog szólni, mint egy klasszikus.


Egyszerre mindent nem lehet. Attól még. hogy kierősíted, mert elektro-akusztikus, a hangzás karakterét alapvetően meghatározza, milyen jellegű a gitár.

2013. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Atya világ, mi itt a kérdés? :-) Ha tetszik vedd meg, de ne akard klasszikusra használni, mert a zeneiskolában kitérnek a hitükből...
2013. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd meg a Fender-t és Hagyd meg a Stagg-ot. De FÉM HÚROST NE HASZNÁLD KLASSZIKUS ZENÉRE!!!! MERT FEJRE ÁLLOK ITT NYOMBAN! xĐ
2013. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, szóval akkor csak egy célra tudom. :D Felfogtam. :D


Megveszem a fémhúrosat, mert mostantól Jazz zenét szeretnék játszani. 8-|

2013. ápr. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!