Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi esélyem van arra, hogy...

Mennyi esélyem van arra, hogy befussak mint elismert zenész? (bővebben lentr)

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok. nem régiben kezdtem el zenélni, (gitár, ének) amiben látványos fejlődést értem el elég rövid időn belül. Ez köszönhető, annak is hogy imádom a zenét, csak azzal szeretnék foglalkozni. amit sajnálok h előbb nem jött észbe, csak most.... Másrészről azért gondolom hogy menne, mert érzékem az biztos, hogy van hozzá, (mások szerint is, nem csak álomvilágban élek). És úgy érzem nekem ott a helyem, hogy ZENÉT csináljak, hogy értéket alkossak, amit odaadhatok másoknak, és magamnak is. Annyira jó érzés mikor éneklek és tényleg van hangom. azt mondják elég különleges hangszínem van. És mindig is úgy éreztem, hogy sokra vihetném mert van bennem ez a különlegesség.Nem is tudnám magam elképzelni sem segédmunkásnak sem valami dúsgazdag üzletembernek.(nem vetem meg a munkát.. csak nekem nem ez a feladatom az életben úgy érzem.) Nekem az a fontos hogy érzésből csináljam a dolgokat.és a zene annyira segít összhangban lenni. és nem véletlen van ez a nagy fejlődés szerintem. Ha nem akarnám ennyire tuti nem tartanék ott ahol tartok.. és most kicsit más megközelítésből: nem fényezésből mondom ezt most csak tudom az értékeimet, és azt is hogy kinézetre is más vagyok. Jellegzetes az arcom, az alkatom is, olyan.. hogy mondják... színpadra való(?) és erre is egy csomó példát tudnék mondani mert nem én találom ki ezeket..talán a gének miatt is van érzékem ehhez.. ja meg félvér vagyok. na szóval a kérdésem annyi lenne, hogy ha tényleg keményen gürizek fejlesztem a hangom, elméletet tanulok, gyakorlatot is mellette, és ha kimennék külföldre akkor van rá esélyem hogy bármiféle zenészként éljek?


Nemrégiben beszéltem valakivel aki szépen kioktatott :D mondván hogy álomvilágban élek, mert csomó iskolát kéne elvégeznem, és sok zenekarban kellene játszanom, na akkor tudnék megélni a zenélésből.... És ha nem? és ha igen is befutok? talán külföldön kellene lennem?


2013. ápr. 25. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

FIGYELEM! Ebben a kommentben szidom az egész országot, ha nem tetszik, inkább nyomj egy piros kezet és lépj a következő kommentre, EL SE OLVASD!


Engem Soundcloudon talált meg egy kis brit kiadó csak úgy teljesen randomban :)

Most leszek 16 éves, másfél éve kezdtem, eddig csak zongorán tudok játszani és Renoise valamint FL Studio segítségével csinálok zenéket. E-mail, telefonszám, minden van, bármikor kiadathatom náluk az első EP-met. Az első singlet már kiadattam, persze még ingyenesként, ezt szerény kétezer ember töltötte le (ami számomra hatalmas szám a kezdeti kudarcok után).

Nagyon nehéz megismertetni magad a világgal. Sajnos az átlag emberek azokon a tetves celebeken illetve "sztárokon" kívül nem igazán hallgatnak zenét, mert ugye az a jó, azt hallgat a szomszéd Julis is, te meg szar vagy, mert nincs 192millió néződ youtubeon. Kevés az olyan ember, aki inkább a felfedezetlen, mégis tehetséges zenészeket keresi (mint például én, minket nevez a világ selejtnek, de ez inkább majd a blogomon írom meg).


Gondolom ha írsz dalokat, azt magyarul teszed. Ezzel sajnos el is dobod magadtól az esélyt, mert a magyaroknak nem kell a tehetség, a magyaroknak b*zik (SP, Flour Homi) és tehetségtelen senkik (Győző meg a Pákó) kellenek. Ugyanakkor ott az XD Faktor és a Voice (odafigyeljetek, Megasztár már nem kell, az sz*r, már "Vojsz"). Évente több tucat "sztárt" teremtenek egy ilyen kis országba, ahol 10 millió emberből lassan 11 millió DJ, énekes és színész. Oda is jelentkezhetsz, bár nem hiszem, hogy bejutsz, nincs esélyed a sok "Kék a teme" meg Zámbó Krisztián mellett, ők az igazi sztárok.


Ha készítesz angol nyelvű zenékről covereket, ezeket mindenképpen oszd meg Soundcloudon és Youtubeon, ki tudja, lehet téged is megtalál valaki. Ez egy plusz esély. De ott a mai őrület, a Facebook. Csinálj egy Facebook oldalt magadról, érd el a 100 rajongót, majd írj ki egy nyereményjátékot. Ez igen egyszerű, lefotózod a gitárodat, kiírod hogy oszd meg és megnyerheted, a sok hülye megosztja, te kisorsolod (az előre kiválasztott) nyertest (aki a szomszéd Józsi lesz, akivel már a kezdetekben megbeszélted az egészet). Józsika megfogja a gitárodat, lefotozód, csapatod fel féjszbúkra és mindenki elégedett, van egy nyertes. Józsi meg kap egy Milka csokit, mindenki jól járt. A megosztók miatt megtízszereződött a lájkjaid száma, megismétled párszor (mostmár ne azzal a gitárral, találj mást) és ott is van, híres vagy.

2013. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1. vagyok: bocsi a regényért, tököm tele van ezzel az országgal, sajnos tényleg nehéz dolgod lesz, de sikerülhet :) Nem szabad feladni, adni kell neki pár évet :)
2013. ápr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!