Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Soha nem játszottam egy...

Soha nem játszottam egy hangszeren se, de most kettőt is kaptam. Zongorával vagy gitárral kezdjem?

Figyelt kérdés

Mindkét hangszer hangját nagyon szeretem. Most pedig "örököltem" egy MIDI billentyűt és egy klasszikus gitárt. A MIDI billentyűzet 61 gombos, a gitárról csak annyit tudok, hogy Valencia gyártmány. Kaptam egy halom könyvet is (zongoratanulás, dob, gitár, szaxofon, miegymás). Szóval mindkettőn meg akarok tanulni játszani, de még soha nem játszottam egyiken se.

Melyikkel kezdjem? Melyiket könnyebb megtanulni? (tudom, mindig fejlődünk tovább, de úgyértem hogy az a minimum szint, hogy ha elémraknak egy kottát, valahogy el tudjam játszani) Nektek mi a véleményetek? Sokáig tartott felmutatni valamit?


2013. ápr. 25. 23:18
 1/6 acelsziv ***** válasza:
90%

[link]

Ez való neked.

2013. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
90%
Hat a zongora minden szempontbol konnyebb...en inkabb a gitart ajanlom mert en zongorazni tanultam, es kesobb meg akartam tanulni gitarozni is,de nem ment mert nagyon beallt a kezem a zongorara...forditva ez nem feltetlenul tortenik meg...szoval mindenkepp gitar :)
2013. ápr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam gitározni és zongorázni is. Zongorát előbb kezdtem, de nekem nem befolyásolt ez semmit, mikor gitározni tanultam. A zongora sokkal könnyebb, szerintem azzal kezd.:)
2013. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szotyika97 válasza:
100%
Én a kettőt egyszerre tanultam, nekem a gitár volt a nehezebb, de már az is megy. Én azt javaslom, kezdj bele mindkettőbe és kiderül melyik tetszik jobban. Mindenesetre mindkettőhöz sok sikert ! :)
2013. ápr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nekem mindkettő tetszik, megnéztem a két könyvet és a zongora sokkal bonyolultabbnak tűnik. Főleg a kottaolvasás.

2013. ápr. 28. 18:07
 6/6 anonim válasza:
Hát, a zongora a nagyon alapokig könnyebb, mint a gitár, viszont utána szerintem a zongora jóval nehezebb.
2013. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!