Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti milyen erősítőt ajánlanátok...

Ti milyen erősítőt ajánlanátok egy Vintage V-100-as gitárhoz? Ha van esetleg a gitárról is tapasztalatotok azt is szívesen fogadom.

Figyelt kérdés
Kb egy 20 négyzetméteres szobába zenélnék vele, a lényeg, hogy tisztán szóljon, ne recsegjen ropogjon. A gitárhoz vennék egy torzítópedált is. Az erősítőre olyan 50-80 ezret szánnék maximum.

2013. ápr. 28. 16:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Feltételezem otthonra, gyakorlás céljából kell az erősítő. Ha igen, akkor felesleges ennyit költeni rá. 20 ezer forint környékén már nagyon jó gyakorló erősítőket lehet venni.
2013. ápr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen otthon gyakorlás céljából venném valóban, csak úgy tudom hogy az olcsóbb erősítők nem igazán szólnak szépen, nem hozzák ki úgy a hangokat ahogy azt várná az ember. Nézzétek el teljesen kezdő vagyok a témában, gitárból is azért ezt venném nem pedig olcsóbbat, mert biztos vagyok az elhatározásomban, és nem szeretnék később újra beruházni egy komolyabb gitárra.
2013. ápr. 28. 17:07
 3/18 anonim ***** válasza:
20 körül azért már lehet normálisakat kapni. Amikről tapasztalatom is van, az a Fender és az Orange márka. Ezeknek jók a gyakorló erősítőik. De ha drágábbat akarsz, akkor esetleg javaslom a kisteljesítményű (4-5 Watt-os) csöves erősítőket (én is egy ilyet használok itthon). Egyébként szerintem kezdőként nem érdemes túl drága cuccokat venni, mert pont a hozzá nem értés végett mellé nyúlhat az ember. Hiába drága a holmi, ez még nem ok arra, hogy számodra elfogadható legyen.
2013. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

fender erősítőt semmiképpen nem ajánlok....

én ezt az erősítőt ajánlanám mert minőségi,megbízható és külön pedált sem kell venni hozzá mert a beépített effektjei kiválóak a beépített hangoló meg csak ráadás.. :D

[link]

2013. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
"fender erősítőt semmiképpen nem ajánlok" - Azt hiszem ezzel teljesen leírtad a hozzá nem értésedet. Az egy dolog, hogy mindenkinek megvan a maga kedvence, nekem is. De hogy az egyik legnagyobb és egyik legjobb gyártóra azt mondani, hogy semmiképp sem, enyhén szólva is nevetséges.
2013. ápr. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Olcsó Fenderből csak az FM széria van, az meg messziről kerülendő, mert egy nagy rakás fos.
2013. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
a te hülyeséged a nevetséges... és való igaz nem hozzáértésből írtam hogy rosszak hanem tapasztalatból, meg mások elmondásából mert kb te vagy az egyetlen ember akit valaha fender erősítőt hallottam dicsérni... és tény hogy az egyik "legnagyobb gyártó" de nem erősítők terén szal. mielőtt okoskodsz nézzél utána a dolgoknak
2013. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A Fender rengeteg legendás erõsítõt gyártott, többek között az elsõ Marshall elõdjét is, úgyhogy inkább te maradj csöndben, ha lövésed sincs a témáról.
2013. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
"gyártott" , a szép múlt... de nem hinném hogy egy 1960-as fullcsöves erősítőt akarna venni a srác... és hogy pontosítsak talán a mai darabok se olyan szörnyűek még a drágábbak közül se de csak maximum jazz,blues stílushoz és szinte az összes tranzisztoros egy szemét... nem kell egyből felvenni egy vakságot mindenre amire rá van huggyozva hogy fender vagy gibson és lehet a fender gyártott anno jó erősítőket de akkor mára valamiért elfelejtette hogy hogyan kell, és nem akarom én a te szakmai tudásodat vagy tapasztalatodat kétségbe vonni és lehet hogy nem is nekem van igazam de én így látom...
2013. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én azért elfogadnék egy 5150 III-at metálra is.

Az, hogy ennyiért ne vegyen tranyós Fender kombót, az oké.

Az, hogy minden Fender erõsítõ szar, az égbekiáltó baromság...

2013. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!