Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nylon húros gitárra kell koptató?

Nylon húros gitárra kell koptató?

Figyelt kérdés
Volt fémhúros gitárom, de eladtam. Szeretnék nylon húros gitárra váltani, az jobban fekszik nekem, mint a fémhúros. A fémhúroson volt koptató, a nylon húrosra kell ilyen? Milyen esetekben kell a gitárra koptató? Illetve mennyibe kerül?

2013. ápr. 30. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell. Ízlés dolga...

A nylon húroson eleve általában ujjal pengetnek, nincs olyan akkordsikálás, mint a fémhúrosokon szokott, szóval nem olyan lényeges a koptató.

Én a helyedben nem tennék rá.

2013. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én akkordozni is szeretnék a gitáron, azért kérdezem. Ha ez számít valamit, a lehúzásos pengetést a körmeimmel pengetem, mert a pengető mindig kiesik a kezemből sika alatt, viszont van egy-két szám, amit pengetővel játszok, de ez húronkénti pengetés, pl. behind blue eyes.
2013. ápr. 30. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, előfordulhat, hogy kicsit összekarcolod ilyenkor. Ha gondolod, lehet rá venni, bár ez fémhúroshoz van, de funkciójában ugyanaz, csak nem biztos, hogy jól néz ki rajta.

[link]

2013. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges! Egy nylon húros gitáron egyáltalán nem biztos, hogy jól néz ki. Ha esetleg valamikor le szeretnéd szedni, utána ki tudja, milyen lesz alatta lakk. Egy gitárnak az a sorsa, hogy karcolódjon a használattól, szerintem ettől nem kell nagyon tartani.
2013. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tégy rá átlátszó flamenco koptatót. Nem látszik és védi is a gityót elég hatékonyan. Arra lett tervezve, hogy szép izmos ütéseket bírjon ki alatta a fa kopás és repedés nélkül, amiket ráadásul pengeéles és vastag körömmel mérnek rá nem kímélve se fát, sem körmöt.
2013. máj. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ey jó ötlet, nem is tudtam, hogy külön van ilyen flamenco-koptató...
2013. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja-ja, kevesen ismerik. Most, hogy nézem a neten, nem is találok sehol. A Segovia hangszerboltot ajánlom, hívd fel őket, hogy van-e nekik - szokott amúgy, csak annyira kis mütyür dologról van szó, hogy még a tartozékok közé sem tették fel a weboldalon. Pár száz forint lehet, egy műanyag levonóról van szó.


Elfelejtettem válaszolni, hogy kell-e: ha nem játszol flamenco-t, vagy olyan dolgot, amiben ütni kell a gitár testet, szerintem felesleges.

2013. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!