Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitárra elektromos...

Akusztikus gitárra elektromos gitárra való húrok?

Figyelt kérdés
Vettem egy húrkészletet 11-52-es, de csak itthon kibontva vettem észre hogy a 11-es és 15-ös húr való elektromos és akusztikus gitárra, a többi csak elektromosra. Akkor most vegyek egy másikat?
2013. ápr. 29. 19:50
 1/1 kojee ***** válasza:

Juj, ez hogyan? Azt hogyan állapítod meg, hogy az alsó 2 univerzális, a többi pedig csak elektromosra jó?Kérdésedből ítélve akusztikus gitárt szeretnél újrahúrozni A készleteket úgy csomagolják (az esetek 99.9%-ban),hogy azok egységesek. Vizsgáld meg a készlet csomagolását, mert fel szokták tüntetni, hogy mire készült.

Ha a felső 4 húr sárga színű egészen nagy a valószínűsége, hogy akusztikus a húrkészlet, ha ezüst akkor lehet elektromos gitárkészlet is. Akusztikus gitárra fel tudod tenni az elektromos húrokat is, csak egészen elképesztően rossz hangja lesz a hangszernek, meg zörögni is fog, mert puhábbak a húrok. Ezután már neked kell döntened, hogy felhasználod a húrokat, vagy veszel másikat.

Amit ide írtam csak akkor igaz, ha fémhúros gitárod van, ha esetleg egy klasszikus gitárod van (amin az alsó 2 húr nylon) akkor ne tedd fel a húrokat, mert kicsinálod a hangszert.

2013. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!