Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi zöröghet ha lepengetem a G...

Mi zöröghet ha lepengetem a G húrt üresben? (lent)

Figyelt kérdés
ha lepengetem a G húrt üresben akkor fémes zörgést hallok akusztikusan is ami elég erőteljes de nem olyan mint mikor zörög a bund-on, a hang valahonnan a híd környékéről jöhet, volt már hasonló azt már megoldottam de ezt nem tudom. egy stratocaster, és már mióta ilyen fura hangja van már húrt is cseréltem és még mindig szóval gondolom hardver-esen rezonál valami csak nem jövök rá mi.

2013. máj. 7. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezeket nem könnyű megtalálni. Lehet a nyakpálca, valami laza csavar (egyszer egy hevedertartó csavarom volt kilazulva, az zörgött), rugó, valami fémalkatrész az elektronikánál... most épp én is küzdök hasonlóval, nálam a D és a H húrnál rezeg valami lenn és még nem találam meg, mi lehet, de csak akusztikusan hallatszik, nem jön át, ha erősítőre kötöm.
2013. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, hogy egy bizonyos frekvencián, azt hiszem, nekem is a G húr üresnél retonált valami. Fél órát elpiszmogtam vele, mire rájöttem, hogy a húrláb egyik babájának a 2 magasságállító csavarja körül az egyik teljesen laza volt, és az volt a hunyó. Mondanom sem kell, ebből semmi nem látszott, mert a mellette lévő baba és az 1 csavar simán megtartották, így nem lett ferde annak ellenére sem, hogy az egyik csavarja kilazult. Volt ugyanilyenem még úgy is, hogy az egyik hangolókulcs kis tekerőjét(nem ugrik be hogy hívják, az a kis lapos franc, aminél fogva a hangolókulcsot forgatod)a tengelyhez rögzítő csavar lazult meg,és az okozott ilyet.
2013. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogyha a kulcsok rezegnek akkor azon mi rezeghet? Mert az is lehet hogy ott valami de nem jövökrá mi
2013. máj. 11. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:

A rögzítőcsavarok vagy a tekerő csavarja is lehet laza.

Milyen gitár ez pontosan?

2013. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy Régi Squier affinity strat. Amugy a kulcsokon mindent meghúztam és még mindig ezzel szenvedek mi lehet.
2013. máj. 12. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!